Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.


Join the forum, it's quick and easy

Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Latest topics
» Alisan
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyПет 24 Апр 2020, 2:43 am by Muaz al Islam

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Zovem se zastava pobjede i džihada! EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Similar topics
    Кој е он-лајн?
    Севкупно има 133 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 133 Гости :: 1 Bot

    Никој

    Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
    Барај
     
     

    Display results as :
     


    Rechercher Advanced Search

    Top posters
    Muaz al Islam (1691)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 
    LAUTKA (1011)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 
    Muwehhid (937)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 
    Келиметул-Хакк (594)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 
    Muslima4Islam (589)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 
    Abu Al-Amin (479)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 
    Al-Ghuraba (360)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 
    Monoteizam (343)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 
    muharem fazli (323)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 
    Haqq (253)
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Vote_lcapZovem se zastava pobjede i džihada! Voting_barZovem se zastava pobjede i džihada! Vote_rcap 

    Statistics
    Постојат b>1268 регистрирани членови
    Најновиот регистриран член е igoralfiosebastian@gmail.

    Нашите членови се испратиле точно 8262 мислења in 2387 subjects

    You are not connected. Please login or register

    Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

    1Zovem se zastava pobjede i džihada! Empty Zovem se zastava pobjede i džihada! Саб 24 Ное 2012, 12:18 am

    Muaz al Islam

    Muaz al Islam
    Модератор
    Модератор
    Zovem se zastava pobjede i džihada! Zastava%20pobjede%20i%20dzihadaZOVEM SE ZASTAVA POBJEDE I DŽIHADA...

    Pripremio: brat Berbehari



    Zovem se zastava pobjede i džihada, a napravljena sam od komada platna. Ja sam zastava Islama, prave i nepromjenjive Allahove vjere. Poslušaj i moju priču.



    Prvi grad ukojem sam se zaviorila je Jestrib, sada poznat kao Medina al-Munevera.Grad je dobio to ime kad su se Poslanik Muhammed, sallallahu alejhi ve sellem, i njegovi ashabi tamo preselili. Oni su se preselili u Medinu da bi se zaštitili od loših planova i nepravde koju su im činili Kurejšije.



    Ja sam se viorila kad su se muhadžiri (iseljeneci naAllahovom putu) i ensarije(stanovnici Medine) pobratili. Ensarije su dočekali muhadžire u Medini kao svoju braću i najbolje goste. Pošto mušrici nisu volili muslimane krenuše iz pravca Mekke u bitku. Htjeli su da pobiju muslimane. Muslimani se spremiše i uz Poslanika,sallallahu alejhi ve sellem, stadoše da se odupru mušricima.



    Tako se odigrala prva bitka, bitka na Bedru. Muslimani su stajali poredani čekajući mušrike, a ja sam se viorila iznad njihovih glava. Na meni pišu najsvjetlije riječi, NEMA BOŽANSTVA OSIM ALLAHA I MUHAMMED JE ALLAHOV POSLANIK.

    Svakom muslimanu je velika čast da mene ponese u ruci i da zaviori sa mnom. Muslimani su uz Allahovu pomoć pobijedili mušrike.



    Ja sam se viorila iznad bojnog polja kao znak pobjede Allahovih vjernika. Viorila sam se i u bitci na Uhudu, a i na Hendeku, gdje se moje platno gotovo poderalo od jačine napada mušrika. Hrabri muslimani koji sume nosili, junački su se borili i nisu me ispuštali ni za jedan tren. Uz Allahovu pomoć muslimani su izašli kao neporaženi iz ovih bitaka. Ponosno sam se viorila kad su Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, i muslimani osvojili Mekku i porazbijali sve sorte širka i kufra koje su mušrici postavili u i okoHadžer-ul Esveda (crnog kamena Kabe).



    Godinu dana nakon oslobađanja Mekke zaviorila sam se u u svim dijelovima Arabijskog poluotoka. Gdje god sam se zaviorila to je bio dokaz da su tu došli vjernici u Allaha, vjernici koji su pozivali i koji će pozivati do Sudnjeg dana u obožavanje Allaha i napuštanja obožavanja bilo koga drugog.



    Desete godine po hidžri, na Oprosnom hadždžu Poslanika,sallallahu alejhi ve sellem, vidjele su me na hiljade muslimana. Poslije preseljenja Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, na Ahiret, njegovi ashabi su nastavili da hode njegovim putem i da šire Allahovu vjeru-Islam širem svijeta.



    Slova napisana na meni svakim danom je izgovaralo sve više ljudi.

    U rukama Halida b. Velida, Ebu-Ubejda b. al Jarra, Sa'da b. Ebi-Vekasa, Amr b. Asa, Osame b. Zejda i drugih hrabrih Allahovih vojnika, Allah bio zadovoljan sa njima, zaviorila sam se iznad dvoraca najvećih i najmoćnih tadašnjih država, iznad Perzijske palate i iznad dvorca Bizantijskog kralja.



    Da'va Islama se širila i ubzro sam se uz Allahovu pomoć u rukama mudžahida zaviorila i u Endelusu na zapadu (današnja Španija), a i u dalekoj Kini na istoku. A i danas se viorim na mnogim stranama svijeta: u Afganistanu, Siriji, u Iraku, u Čečeniji, u Somaliji, u Palestini, i u mnogim drugim mjestima.



    Nose me najbolji muslimani današnjice, to su mudžahidi koji su dali obećanje Allahu da će Mu iskreno robovati i da Mu neće širk činiti, i da će se boriti da Allahova riječ bude gornja. Na njih se odnosi ajet kojeg je objavio Uzvišeni u svojoj Knjizi:


    مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا


    „Ima vjernika koji ispunjavaju zavjet dat Allahu, ima ih koji su poginuli, i ima ih koji to očekuju- nisu ništa izmijenili!” (Prijevod značenja Al-Ahzab, 23)


    Znajte muslimani, da ćete samo džihadom i noseći mene - zastavu pobjede, vratiti ponos Islamu! Ja, zastava pobjede, prekrit ću svaki komad zemlje i ući ću u svaku kuću, baš onako kako je to najavio i opisao naš Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem.



    OBRADA: [You must be registered and logged in to see this link.]

    Ahlu-Sunnah.org

    http://www.ahlu-sunnah.org

    Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

    Similar topics

    -

    »  13 stepeni džihāda

    Permissions in this forum:
    Не можете да одговарате на темите во форумот