Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.


Join the forum, it's quick and easy

Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Latest topics
» Alisan
Alisan EmptyПет 24 Апр 2020, 2:43 am by Muaz al Islam

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Alisan EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Alisan EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Alisan EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Alisan EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Alisan EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Alisan EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Alisan EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Alisan EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Alisan EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Alisan EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Alisan EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Alisan EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Alisan EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Alisan EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 14 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 14 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1691)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 
Haqq (253)
Alisan Vote_lcapAlisan Voting_barAlisan Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1268 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е igoralfiosebastian@gmail.

Нашите членови се испратиле точно 8262 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Alisan Empty Alisan Сре 11 Апр 2018, 6:03 pm

Alisan

Alisan
Нови член
Нови член
Selam . Ve zamoluvam ako sakate da mi odgovorite kolku lujge moze da klajnjat fars namaz za vo dzemaat

2Alisan Empty Re: Alisan Пет 24 Апр 2020, 2:43 am

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Alisan напиша:Selam . Ve zamoluvam ako sakate da mi odgovorite kolku lujge moze da klajnjat fars namaz za vo dzemaat
We Alejkum Selam Alisan;

Najprvin dobre ni dojde.

Vo vrska so prasanjeto dvajca pravat dzemaat.
[You must be registered and logged in to see this link.]

http://www.ahlu-sunnah.org

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот