Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.


Join the forum, it's quick and easy

Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Latest topics
» Alisan
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyПет 24 Апр 2020, 2:43 am by Muaz al Islam

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 8 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 8 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1691)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 
Haqq (253)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1268 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е igoralfiosebastian@gmail.

Нашите членови се испратиле точно 8262 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 4]

Semira


Нови член
Нови член
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид.

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин

http://www.ahlu-sunnah.org

hidzab

hidzab
Модераторка
Модераторка
"Аллахумме
салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала
Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид. Аллахумме барик
'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве
'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
Аллахума саллих ала сејдина мухаммад, ва алихи, ва асхабихи, ва аџмаин!


Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) White-11

http://www.ahlu-sunnah.org

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) 698808
Allah date nagradi Semira. amin ya rab -
i na site drugite. allahumma amin
Allahumma sallih ala sejdina Muhammad, wa alihi, wa ashabihi, wa adzmain.

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) 698808
Allahumma sali ala Muhammadin wa ala ali Muhammadin.

Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) 124401 it,s Sunnah to read Suratul Kahf : [You must be registered and logged in to see this link.]

Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) 124401

Medina


Нови член
Нови член
Allahumma sali ala Muhammedin we ala ali Muhammedin

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Allahumma sali ala Muhammadin wa ala ali Muhammadin.

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммед

http://www.ahlu-sunnah.org

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) 698808

Allahumma sali ala Muhammadin wa ala ali Muhammadin
i remember, to read Suratul Kahf (Peshtera)!!!
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) 610588[You must be registered and logged in to see this link.]

Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) 124401

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Навистина Аллах и мелеките донесуваат салават на Пејгамберот, О вие кој верувате и вие донесете салават на него и изразувајте му чест. (Ел Азхаб 56 ајет )

ААХУММЕ САЛЛИ АЛА МУХАММЕДИН ВЕ АЛА АЛИМУХАММЕД!

http://www.ahlu-sunnah.org

Talib-Ul-Haqq

Talib-Ul-Haqq
Брат
Брат
ALLAHUMME, SALLI ALA MUHAM-MEDIN VE EZVADZIHI VE ZURRIJJETIHI KEMA SALLEJTE ALA ALI IBRAHIM.VE BARIK ALA MUHAMMEDIN VE EZVADZIHI VE ZURRIJJETIHI KEMA BAREKTE ALA ALI IBRAHIM. INNEKE HAMIDUN MEDZID.

Semira


Нови член
Нови член
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммед

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммед

http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммед

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Allahumma sali ala Muhammadin wa ala ali Muhammadin.

Dinna


Нови член
Нови член
Esselamu alejkum..

Ako mozhe da napishete i prevod

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Dinna напиша:Esselamu alejkum..

Ako mozhe da napishete i prevod


"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

- Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен,
-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.

http://www.ahlu-sunnah.org

Amina


Сестра
Сестра
Allahumma sali ala Muhammadin wa ala ali Muhammadin

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Amina напиша:Allahumma sali ala Muhammadin wa ala ali Muhammadin

Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али
Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке
хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин
кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

http://www.ahlu-sunnah.org

Semira


Нови член
Нови член
"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

Semira


Нови член
Нови член
"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али
Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке
хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин
кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид.
"

http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 4]

Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот