Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.


Join the forum, it's quick and easy

Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Latest topics
» Alisan
Дали е дозволено мевлуд? EmptyПет 24 Апр 2020, 2:43 am by Muaz al Islam

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Дали е дозволено мевлуд? EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Дали е дозволено мевлуд? EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Дали е дозволено мевлуд? EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Дали е дозволено мевлуд? EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Дали е дозволено мевлуд? EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Дали е дозволено мевлуд? EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Дали е дозволено мевлуд? EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Дали е дозволено мевлуд? EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Дали е дозволено мевлуд? EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Дали е дозволено мевлуд? EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Дали е дозволено мевлуд? EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Дали е дозволено мевлуд? EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Дали е дозволено мевлуд? EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Дали е дозволено мевлуд? EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1691)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 
Haqq (253)
Дали е дозволено мевлуд? Vote_lcapДали е дозволено мевлуд? Voting_barДали е дозволено мевлуд? Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1268 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е igoralfiosebastian@gmail.

Нашите членови се испратиле точно 8262 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Дали е дозволено мевлуд? Empty Дали е дозволено мевлуд? Сре 06 Апр 2016, 3:07 pm

Elsan Orucoski


Нови член
Нови член
Ес Селам Алејкум дали е дозволено учење мевлуд?

2Дали е дозволено мевлуд? Empty Re: Дали е дозволено мевлуд? Нед 10 Апр 2016, 11:49 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Алејкум селам

Најпрвин добренидојде на форумов, чуствувајсе удобно како да си дома Wink    

Што се однесува на твоето прашање [You must be registered and logged in to see this link.].

Се надевам дека на ќе научиш уште повеќе работи околу мевлудот.

НЕ Е ДОЗВОЛЕНО УЧЕЊЕ МЕВЛУД БИДЕЈЌИ Е НОВОТАРИЈА - НЕПОЖЕЛНА РАБОТА ВО ИСЛАМ.

Еселамун АлејкумПоследната промена е направена од Muaz al Islam на Сре 19 Мај 2021, 11:27 am. Мислењето е променето 3 пати.

http://www.ahlu-sunnah.org

3Дали е дозволено мевлуд? Empty Re: Дали е дозволено мевлуд? Вто 12 Апр 2016, 1:03 am

Elsan Orucoski


Нови член
Нови член
Мухамед а.с. постел во понеделник бидеќи било роденден на тој ден затоа мислам е дозволено мевлуд

4Дали е дозволено мевлуд? Empty Re: Дали е дозволено мевлуд? Сре 27 Апр 2016, 11:09 am

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Elsan Orucoski напиша:Мухамед а.с. постел во понеделник бидеќи  било роденден на тој ден затоа мислам е дозволено мевлуд


Vi nikoj slucaj! Mevlud e nov proizvoden (od Shiitskata Zekta Fatimidi) Ibadet, koj sto nema nikakov temel vo islamskata nauka / istorija.Tacno e, deka Allahoviot pratenik postel na toj den Дали е дозволено мевлуд? 132318 - a na Mevlud ne se posti nego se jadi i se pee Kasidi.

http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот