Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.


Join the forum, it's quick and easy

Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Latest topics
» Alisan
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyПет 24 Апр 2020, 2:43 am by Muaz al Islam

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 15 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 15 Гости :: 2 Bots

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1691)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 
Haqq (253)
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_lcapСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Voting_barСалават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1268 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е igoralfiosebastian@gmail.

Нашите членови се испратиле точно 8262 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 4 of 4]

Muaz al Islam


Модератор
Модератор
Навистина Аллах и мелеките донесуваат салават на Пејгамберот, О вие кој верувате и вие донесете салават на него и изразувајте му чест. (Ел Азхаб 56 ајет )

"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте

ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

- Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен,
-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

- Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен,

-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.“

http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Аллахумме
салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала
Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид. Аллахумме барик
'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве
'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Навистина Аллах и мелеките донесуваат салават на Пејгамберот, О вие кој верувате и вие донесете салават на него и изразувајте му чест. (Ел Азхаб 56 ајет )

"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте

ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

- Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен,
-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Вредноста на Петок е голема, благословен и одбран ден, еден од најодбраните денови на овој свет, за кој Аллаховиот Пратеник, саллаллаху алејхи ве селлем, рекол: „Најдобар ден во кој сонцето излегло е петок; во него е создаден Адем, а.с., во него е воведен во Џеннет, во него е изведен од Џеннет и во него ќе настапи Кијаметот.“ (Муслим).
Во очи (спроти) или во петок да се учи сура Кехф (18), бидејќи Аллаховиот Пратеник, алејхи селлам, ја учел.


АЛЛАХУММЕ САЛЛИ АЛА МУХАММЕДИН АДЕДЕ ХАЛКИКЕ ВЕ РИДА НЕФСИКЕ ВЕ ЗИНЕТЕ АРШИКЕ ВЕ МИДЕДЕ КЕЛИМЕТИКЕ.

http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Аллахумме
салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала
Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.
Аллахумме барик
'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве
'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."


Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

- Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен,

-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.“

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 124401
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

- Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен,

-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.“

Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 124401

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 124401
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

- Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен,

-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.“

Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 124401

http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Нека Аллаховиот мир и спас бидат врз најодбраниот човек кој било кога чекорел по лицето на земјава!

На оној врз чии зборови се вреднуваат зборовите на човештвото!

Оној врз чии дела се вреднуваат делата на човештвото!

Оној со најсовршен морал!

Оној со најхрабро срце!

Оној за кој сведочи и живата и нежива природа!

Оној за кој Аллах с.в т во Куранот вели :

А тебе (Мухаммед с.ав.с)те испративме само како милост на световите !

Оној ... Мухаммед саллаху алејхи веселлем !

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

-
Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како
што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си
Пофален и Славен,

-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и
фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на
Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.“

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

-
Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како
што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си
Пофален и Славен,

-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и
фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на
Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.“

Islam Only Way

Islam Only Way
Сестра
Сестра
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."


Аллахумме сал’ли весел’им Ала Небиј’јина Мухаммед

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 820124

Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 201836

Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."


Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Навистина Аллах и мелеките донесуваат салават на Пејгамберот, О вие кој верувате и вие донесете салават на него и изразувајте му чест. (Ел Азхаб 56 ајет )

"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала
Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."


- Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен,
-Аллахумој, благослови Го Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како што го
благослови Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си Пофален и
Славен.

http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 820124

Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 201836

Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."


Аллахумме сал’ли весел’им Ала Небиј’јина Мухаммед

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 124401
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке хамидун меџид.

Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

-
Аллаху мој, смилувај му се на Мухаммед и фамилијата на Мухаммед како
што се смилува на Ибрахим и фамилијата на Ибрахим, навистина Ти си
Пофален и Славен,

-Аллаху мој, благослови Го Мухаммед и
фамилијата на Мухаммед како што го благослови Ибрахим и фамилијата на
Ибрахим, навистина Ти си Пофален и Славен.“

Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.) - Page 4 124401

http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Нека Аллаховиот мир и спас бидат врз најодбраниот човек кој било кога чекорел по лицето на земјава!

На оној врз чии зборови се вреднуваат зборовите на човештвото!

Оној врз чии дела се вреднуваат делата на човештвото!

Оној со најсовршен морал!

Оној со најхрабро срце!

Оној за кој сведочи и живата и нежива природа!

Оној за кој Аллах с.в т во Куранот вели :

А тебе (Мухаммед с.ав.с)те испративме само како милост на световите !

Оној ... Мухаммед саллаху алејхи веселлем !

adnan_mk


Нови член
Нови член
"Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али
Мухаммедин , кема саллејте ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме, иннеке
хамидун меџид. Аллахумме барик 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммедин
кема баректе 'ала Ибрахиме ве 'ала али Ибрахиме иннеке хамидун меџид."

muwehid


Нови член
Нови член
Аллахумме салли 'ала Мухаммедин ве 'ала али Мухаммед

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 4 of 4]

Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот