Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.


Join the forum, it's quick and easy

Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Latest topics
» Alisan
Документации и измени на Форумот EmptyПет 24 Апр 2020, 2:43 am by Muaz al Islam

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Документации и измени на Форумот EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Документации и измени на Форумот EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Документации и измени на Форумот EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Документации и измени на Форумот EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Документации и измени на Форумот EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Документации и измени на Форумот EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Документации и измени на Форумот EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Документации и измени на Форумот EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Документации и измени на Форумот EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Документации и измени на Форумот EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Документации и измени на Форумот EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Документации и измени на Форумот EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Документации и измени на Форумот EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Документации и измени на Форумот EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 9 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 9 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1691)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 
Haqq (253)
Документации и измени на Форумот Vote_lcapДокументации и измени на Форумот Voting_barДокументации и измени на Форумот Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1268 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е igoralfiosebastian@gmail.

Нашите членови се испратиле точно 8262 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 5]

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Темата од членот Ehli_Sunna_Sister со наслов ,,73 хадиси“ е зближана во темата Хадиси на Мухаммед а.с.
причина: поради тоа што истата тема се пофторува во темата „хадиси на Мухаммед а.с’’

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
мислејната од членовите Омер Ел фарук и Монотеизам се одвоени во нова Тема ЛУГЕ КОЈ НЕ КЛАЊААТ ЏУМАА НАМАЗ

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум почитувани драги брака и сестри.
Во овој дел иншАллах ке имаме прегледнос на Форумов.
Тука иншАллах Тимот на Форумот: Администратори и Модератори ке информираат за Секаква измена на Форумот што тие ке ја Извршат како на пример: Избришан коментар, преместена тема, избришана тема, Доближана тема и т.н
Како на пример.

Темата од Членот ,, ХХХ,, со наслов ,,ХХХ,, е преместена.
Преместена од: ,,ХХХ,,
Преместена во ,,ХХХ,,

Темата од Членот ,, ХХХ,, со наслов ,,ХХХ,, е избришана.
Причина ,,ХХХ,,

И така натаму за Секоја измена.

иншАллах За да нема никакви избунаци ова е одлучено од Тимот на [You must be registered and logged in to see this link.]
Па иншАллах не ке има Избунаци.

http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
,, избришан е постот на омер ел фаруk,каде што го повикува Иделал на ИЦ.за одредено прашање
поради реклама на друг сај ...

Селам алејкум,

за секоја забелешка ,,че ги молам да отворат нова тема??

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
Намерата на овој форум е јасна! Сакаме да го преставиме на исламот по видот на ехлу суннет вел џемает, со валидни докази од куран и суннет!

Темата со насловот „Намаз„ е избришана, затоа што ништо не остана од таја прекрасна тема!

Ако има некој дискрепанци со некого, нема овој форум местo за да се решаваат истите!

БаракАллаху Феек!!!

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
темата од членот лаутка со наслов ** Исламските верски лидери прoтив ширење на вахабизм ** е пивремено заклучена.
иншАллах се до негово прочистување од некој оф топици и расправии.
иншАллах не ке има проблем по негово очистување темата ке биде Одклучена иншАллах.

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Темата со наслов ** Исламските верски лидери прoтив ширење на вахабизм ** е исчистена сите мислења кој беа наведени под Видеото се избришани
причина: Оф топик, расправии со членовите, омраза.
баракАллаху Феек
Еселаму алејкум ве рахметуАллах ве бракатуху

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Темата од членот **Келиметул-Хакк**
Со наслов **Бришење на теми?** е преместена.
Преместена од: Акида
Преместена во: Прашања
причина: Поставено прашање.


http://www.ahlu-sunnah.org

ila

ila
Сестра
Сестра
Muaz ibn Abdurahman напиша:Темата со наслов ** Исламските верски лидери прoтив ширење на вахабизм ** е исчистена сите мислења кој беа наведени под Видеото се избришани
причина: Оф топик, расправии со членовите, омраза.
баракАллаху Феек
Еселаму алејкум ве рахметуАллах ве бракатуху


Selam alejkum!
причина: Оф топик, расправии со членовите, омраза.

Omraza??
Jas ne gledav voopshto omraza vo temata..zatoa site drugi pricini se ok, osven omrazata...

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
ila напиша:


Selam alejkum!
причина: Оф топик, расправии со членовите, омраза.

Omraza??
Jas ne gledav voopshto omraza vo temata..zatoa site drugi pricini se ok, osven omrazata...

salam alaykum Sestro,

vo Temata beje spomnati nekoji Iminja- takvi Mislenja nese dozvoleni vo Forumov i zatoa off topic.

salam alaykum wr wb

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Темата од членот**Идеал**
со наслов ** ЗНАЧЕЊЕ НА КОНСТАТАЦИЈАТА ДЕКА ЖЕНАТА Е СО НЕПОТПО**
Е преместена:
Преместена од: **Брак и семејство**
Преместена во: **Збирки на фетви**

Еселаму Алејкум ве рахметуАллах ве баракатуху

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Темата од членот рамадан
со наслов клањање намаз е преместана.
Преместена од: » Ислам - Islam » Дови »
преместена во: » Прашања»

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Темата од членот **Идеал**
Со наслов **Sehvi-sedzda u namazu** е преместена.
Преместена од: Фикх
Преместена во: Меѓународно-Босански
причина:Постирана на босански јазик
еселаму алејкум ве рахметуАллах ве баракатух

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Темата со наслов ** Xиснул Муслим - Збирка Дови за сeкoja Cитуaциja или Потрeбa **
е привремено заклуичена.
иншАллах додека се постираат сите Дови и се комплетира целата тема ке се отвори.
Причина: За да не се измеша со други постови за да имаме убава прегледност.
БаракАллаху фикум! Аллах да ве награди со Џеннет.

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Преместен Коментар:


Коментарот од членот ** Homer MakeDonsk ** е преместен во нова тема:
Нова тема: [You must be registered and logged in to see this link.]
Доколку имаш некоја забелешка отвори нова тема.
Со почит:
ahlu-sunnah.org

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум ве рахметуАллаху ве баракатуху!!!

Почитувани драги брака и сестри сите коментари кој беаа внесени во темата Најдобри луѓе каде што се дебатираше за Ариф еф Рамадани се споени во темата Предавање на Ебу Селма (Ариф еф. Рамадани)
Причина: На темата Најдобри Луѓе сите коментари кој се префрлени беаа Оф Топик. Исто така имаше една мала дискусија за Истата Личност на Друга тема со наслов *Предавање на Ебу Селма (Ариф еф. Рамадани)* Па ги ставив во Истата тема за да не се Измешаат Темите на Форумот.
Доколку има некој прашајне во врска со ова ги молам да Контактираат Тука или Лично Мене преку Лична Порака.
Еселаму Алејкум ве рахметуАллах ве Баракатуху!

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Темата од сестрата Самира со наслов *Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)* е поставена како важна тема.

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум

Коментарот од членот Рамадан е одвоен во нова тема.
коментарот кој што беше во Темата *Исламски Семинар во Берлин - Слики* со содветниот одговор на тоа прашање е одвоено во следната тема *[You must be registered and logged in to see this link.]*

http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Изманет е постот на Ибрет,и монотеизам,,поради нарушување на ,правилата на форумофф!!!!

Семал Алејкум,,

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Темата од членот LAUTKA
Со наслов ** Фетва за Брзиот Намас!!!** е споена во темата со наслов
[You must be registered and logged in to see this link.]

Еселаму Алејкум ве рахметуАллах ве Баракатуху

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум ве РахметуАлалх ве Баракатуху!!!

Темата од братот ıslam nur со наслов **Дали е дозволено да биде дервиш(суфија)** е зближана.
Зближана е во темата со иста содржина
[You must be registered and logged in to see this link.].

Еселаму Алејкум ве РахметуАлалх ве Баракатуху

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселаму Алејкум ве РахметуАлалх ве Баракатуху!!!


Темата од членот **Muslima4Islam**
Со наслов **[You must be registered and logged in to see this link.]**
е Преместена:
Преместена од: » Aкида, Тауxид, Менxaдж »
Преместена во: » Ахлак - Исламско Однесување »

http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Коментарот од Членот [You must be registered and logged in to see this link.] каде е наведено дека е баниран членот е одвоен коментарот во нова тема.

Одвоен од: dali siitite se muslimani?
Одвоен во: Банирани членови

http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Темата ,,ДАЛИ СИТЕ СЕ МУСЛИМАНИ,е ставена под клуч,се додека се очисти и пак че биде вратена!!1

Селам Алејкум

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Темата е вратена во употреба,,ДАЛИ СИТЕ СЕ МУСЛИМАНИ......


ПО БАРАЊЕ НА БАТОТ,,МУАЗ ТЕМАТА Е ОЧИСТЕНА И ВРАТЕНА ВО УПОТРЕБА...

АКО ИМА ЗАБЕЛЕШКИ ТУКА СМЕ,,

Селам Алејкум

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 5]

Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот