Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 
Muwehhid (937)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 
Monoteizam (343)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 
muharem fazli (323)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 
Haqq (253)
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_lcapУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Voting_barУЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Empty УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ on Пон 27 Фед 2012, 12:25 am

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФПРАШАЊЕ:


Дали е дозволено, после рамазан, имамите да учат Куран во намаз со мусаф, како што ќе се окористат клањачите, наравно во намазот во кој се учи на глас?

ОДГОВОР:

Дозволено е учење Куран во намазот со мусаф, како и во рамазан и надвр после рамазан, на фарз-обавезните намази, а и во доброволните намази, ако за тоа постои потреба.
(Фетва: Стална комисуја: фетва број 9815, 6 том, стр.398)


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
УЧЕЊЕ КУРАН ВО НАМАЗ СО МУСАФ Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот