Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Abu Al-Amin EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Abu Al-Amin EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Abu Al-Amin EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Abu Al-Amin EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Abu Al-Amin EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Abu Al-Amin EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Abu Al-Amin EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Abu Al-Amin EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Abu Al-Amin EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Abu Al-Amin EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Abu Al-Amin EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Abu Al-Amin EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Abu Al-Amin EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Abu Al-Amin EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Abu Al-Amin EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 4 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 4 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 
Haqq (253)
Abu Al-Amin Vote_lcapAbu Al-Amin Voting_barAbu Al-Amin Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Abu Al-Amin Empty Abu Al-Amin on Вто 21 Сеп 2010, 11:43 pm

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Abu Al-Amin 201836

Abu Al-Amin 820124

Dobre dojdovte na Ehlu Sunnet Forum "Islamski.Dialog".

Jas ziveam momentalno vo Germanija - no mozham samo edna Domovina da imam. Jasno e, deka e Zbro za mojot Roden Kraj (Okolina Reka).

Elhamdulillah sto startuvavme so ovoj Forum - Abu Al-Amin 36597 ke ima golem Khair - Abu Al-Amin 36597 ke nauchime mnogu Muslimanski Dela, koji sto mozhat da ni bidat Koristni, za na ovoj Vek kako i na toj (Ahiret).

Sekoja Blagodarnost mu pripadzha na Allah subahanahu wa Tealá - na toj, koj sto nema Partner donego - na Toj, koj sto ni ja podpalna Verata i Koj sto ni go Izbra Islamot za nasha Vera - i Toj, Koj sto e so taja Odluka za nami Zadovolen (Surah al-Maidáh; Ajet Broj 5). Toj, sto ni naredi, da se drzhime za negovoto Jazhe (Surah al-Ìmran; Ajet Broj 103).

Verata e PERFEKTNA - no Problemot e, sto nie ne sme Perfektni, i sto ne sme vo stanje da gi odarzhuvame Obvrskite prema Islamot!

Allahoviot Pejhmaber Abu Al-Amin 132318 ni objasnuva: Za se, sto vi dade Allah subahanahu wa Tealá jas vi narediv. A za se sto Allah subahanahu wa Tealá vi dozvoli, jas ve izvestiv." (Baihaqi so Sahih Lanec)

Znachi vo ISlam za smisla od Islamskiot-Ibadet nema nishto, sto neje Objasnatao, od Strana na Muhammad Abu Al-Amin 132318 .

Ovoj Forum neje kako prvo samo za Davet, nego za Davet medzhu nami, za da


  • Nauchime


  • Razmislime


  • i Koregirame vo site Aspekti vo nashiot Zivot.
...SEKOJ Bidat e odpat, a sekoj odpat e vo Dzahanam!!! (Sahih al-Muslim i Nasaí so Zdrav Lanec)

Toj i mnogu drugi Hadisi, kako i Izjavi od Sahabite radihuAllahu Anhum pa potoa od naj golemite Alimi ni e dokazhano, deka Bidat e Bidat - i od toa morame da se shtitime - so ovoj Forum ke pokushame inshAllah
toj Pat da go pratime i da go Praktikuvame!

Allah subahanahu wa Tealá da ne Upati na site do Kraj na Zivotov nash i da ne Nagrad si so Al-Firdaus. Abu Al-Amin 982190

Abu Al-Amin 201836


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Abu Al-Amin Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

2Abu Al-Amin Empty Re: Abu Al-Amin on Саб 26 Мар 2011, 5:40 pm

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
*push*

http://www.ahlu-sunnah.org

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот