Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Homer MakeDonski EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Homer MakeDonski EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Homer MakeDonski EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Homer MakeDonski EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Homer MakeDonski EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Homer MakeDonski EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Homer MakeDonski EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Homer MakeDonski EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Homer MakeDonski EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Homer MakeDonski EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Homer MakeDonski EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Homer MakeDonski EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Homer MakeDonski EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Homer MakeDonski EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Homer MakeDonski EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 8 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 8 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 
Haqq (253)
Homer MakeDonski Vote_lcapHomer MakeDonski Voting_barHomer MakeDonski Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Homer MakeDonski Empty Homer MakeDonski on Чет 28 Апр 2011, 6:43 pm

Homer MakeDonski


Нови член
Нови член
Алејкум Салам

Почитувани админи, модератори ,членови и посетители..
Се надевам да убава и здрава дискусија,нека бидит и со искри и оганчиња,нека биди тешка и испотувачка..но нека биди дискусија во која ќе си ги разменуваме сознанијата и мислењата се со цел да се надоградуваме.
Тоа е мојот став и позиција во сите форуми во кои земам учество за сиве овие десетина години.Најголем проблем ми е слободното време ..
Поздрав од Гоце Јаневски 42
ака
Хомер МакеДонски

2Homer MakeDonski Empty Re: Homer MakeDonski on Чет 28 Апр 2011, 6:50 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Добре ни дојде на овој Исламски форум чуствувајсе удобно.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Homer MakeDonski Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

3Homer MakeDonski Empty Re: Homer MakeDonski on Чет 28 Апр 2011, 11:15 pm

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Добре дојде на форум! Секако, здрава дискусија е нај добра, како почит и добар однос спрема другиот!

Чуствувајсе добро!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Homer MakeDonski Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

4Homer MakeDonski Empty Re: Homer MakeDonski on Чет 28 Апр 2011, 11:27 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Homer MakeDonski напиша: Алејкум Салам

Почитувани админи, модератори ,членови и посетители..
Се надевам да убава и здрава дискусија,нека бидит и со искри и оганчиња,нека биди тешка и испотувачка..но нека биди дискусија во која ќе си ги разменуваме сознанијата и мислењата се со цел да се надоградуваме.
Тоа е мојот став и позиција во сите форуми во кои земам учество за сиве овие десетина години.Најголем проблем ми е слободното време ..
Поздрав од Гоце Јаневски 42
ака
Хомер МакеДонски

Добре дојде ,Гоце Јанески,чеф и задоволство ни преставува да се дружиме и дискутираме со тебе и со секој присутен на форумоф ,како што наведе дискусиите нека бидат долги и исцрпувачки,но пред се со ДОБАР однос и взаемно почитување,
едни наспроти други..

Чуствувајсе удобно .......................


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот