Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Селам Алејкум EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Селам Алејкум EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Селам Алејкум EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Селам Алејкум EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Селам Алејкум EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Селам Алејкум EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Селам Алејкум EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Селам Алејкум EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Селам Алејкум EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Селам Алејкум EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Селам Алејкум EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Селам Алејкум EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Селам Алејкум EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Селам Алејкум EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Селам Алејкум EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Haqq (253)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Селам Алејкум Empty Селам Алејкум on Сре 02 Фед 2011, 11:49 pm

Ideal


Активен член
Селам алејкум на сите! Иншаллах ќе се дружиме и учиме едни со други???

2Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Сре 02 Фед 2011, 11:55 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Ideal напиша:Селам алејкум на сите! Иншаллах ќе се дружиме и учиме едни со други???

Alejkum selam ,,

dobre dojde , na nasiof i vas ,forum custvuvajse udobno ,i opusteno ,se nadevam site zaedno ce se podocuvame i upatuvame edni nadrugi...

priaten prestoj..........................


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

3Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Сре 02 Фед 2011, 11:56 pm

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
Ideal напиша:Селам алејкум на сите! Иншаллах ќе се дружиме и учиме едни со други???

Селам Алејкум 521169

Добре ни дојде (Брат/Сестро?). ИншАллах - намерата е таја, како што ја наведи. Да се дружиме, да учиме и да се поддржуваме еден со друг. Аллах субаханаху ве теала да ни се смилува и да ни ги опрости сите грешки! Се добро, е од Аллах, а се лошо, од шејтан (еузубиллах).

Ти посакувам пријатен пресотј!

Селам Алејкум 530811

http://www.ahlu-sunnah.org

4Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Чет 03 Фед 2011, 12:24 am

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
Селам Алејкум 913592

i dobre dojde na Forumov. InnshAllah ke imame golem Korist i od tebe, da naucime nestho korisno fisabilillah...

wa alaykum salam wa rahmatullahi wa barakatuhu


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

5Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Чет 03 Фед 2011, 11:54 am

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Smile

Алејкум Селам добре ни дојде, на овој форум имај пријатен претстој.


______________________________________________Селам Алејкум Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

6Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Чет 03 Фед 2011, 11:59 am

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Добредојде тука на Овој прекрасен форум иншАллах ке имаме што да научиме од Тебе.
Еселаму Алејкум


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Селам Алејкум Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

7Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Чет 03 Фед 2011, 12:23 pm

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Ве Алејкум селам...

...добре ни дојде на форум...Аллах да те награди за членството твое...

селаму алејкум


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Селам Алејкум Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

8Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Чет 03 Фед 2011, 2:17 pm

Talib-Ul-Haqq

Talib-Ul-Haqq
Брат
Брат
Ве Алејкум селам

Ехлен ве сехлен.

Добредојден е секој. ИншАллах заедно да работиме на поле Дава и ширење на Аллаховиот збор.

Барак Аллаху фикум

9Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Чет 03 Фед 2011, 2:58 pm

ila

ila
Сестра
Сестра
Alejkum selam!

Dobro ni dojde..I inshallah ke naucime mnogu neshta zaedno..


______________________________________________
Muslim by nature ... Proud by choice

10Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Чет 03 Фед 2011, 3:34 pm

Monoteizam

Monoteizam
Редовен член
Редовен член
Ве алејкум селам ве рахметуллах ве берекатух

ИншАллах ќе научиме и ќе се дружиме сите заедно во името на Аллах тебареке ве те’ала.

Ес селаму алејкум

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот