Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Зошто? EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Зошто? EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Зошто? EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Зошто? EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Зошто? EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Зошто? EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Зошто? EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Зошто? EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Зошто? EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Зошто? EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Зошто? EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Зошто? EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Зошто? EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Зошто? EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Зошто? EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 8 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 8 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 
Haqq (253)
Зошто? Vote_lcapЗошто? Voting_barЗошто? Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Зошто? Empty Зошто? on Пон 09 Jул 2012, 5:59 pm

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор


Зошто? Islamic-wallpapers-02


Во името на Аллах Семилосниот, Милостивиот!


Зошто?

Евреите можат да носат брада со цел да се практикува верата,

-Но кога муслиманите че ја направат истата работа, тој е екстремист и терорист!.

Чесна сестра може да биде покриена од глава до потпетиците за да му се посвети на Бога,

-но кога муслиманката че го направи истото тогаш таа е угнетена!

Кога западните жени че останат во куќите за да би се грижеле за куќата и децата поради тоа се почитувани личности кои се жртвуваат себеси и своето семејство.

-Но кога муслиманката че го направи истото со својата вољја за неа велат: таа мора да биде ослободена!

Било која девојка може да учи на факултет носејчи што че посака, да ги поседува своите права и слобода.

-Но кога муслиманката носи Хиџаб, е го забрануваат влезот на факултет!

Кога детето че се посвети на некои работи бидејчи има потенцијал,

-Но кога че се посвети за Исламот тогаш тоа е безнадежно!

Кога Христијаните или Евреите че го убијат некого, Верата не е поврзан со сето тоа, но кога.

-Муслиманот е осуден подари некој криминал, Исламот е тој кој што го осудуваат!

Кога некој че се жртвува себеси за да би ги сочувал животите на другите, тогаш тој е благодарен и вреден, почитуван.

-Но кога Палестинецот че ја направи истата работа за да би го спасил синот од смрт, братот чии рамо што е скршено, мајка која што е силувана, дом кој што е уништен, и својата Џамија кој што е уништена – таквиот е нарекован како терорист! Зошто? Затоа што е Муслиман!

Кога постои некој проблем ние го прифачаме секое решение?

-Доколку тоа решение е во Исламот, ние тоа решение го одбиваме!

Кога некој вози добра кола на лош начин никој не го одвинува на возачот.

-Но кога Муслиманот че направи грешка или че ги третира луѓето на лош начин- Луѓето велат: “Исламот е причината (за измачувањето)!

Не земајчи во предвид традицијата на Исламот, луѓето веруваат во она што го пишува по весниците.

-Но ги деведува до сомнеж она што го кажува Куранот!Ahlu-Sunnah


______________________________________________Зошто? Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот