Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Ibn Kaab EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Ibn Kaab EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Ibn Kaab EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Ibn Kaab EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Ibn Kaab EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Ibn Kaab EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Ibn Kaab EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Ibn Kaab EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Ibn Kaab EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Ibn Kaab EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Ibn Kaab EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Ibn Kaab EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Ibn Kaab EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Ibn Kaab EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Ibn Kaab EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 
Haqq (253)
Ibn Kaab Vote_lcapIbn Kaab Voting_barIbn Kaab Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Ibn Kaab Empty Ibn Kaab on Пет 16 Мар 2012, 1:08 am

Al-Ghuraba

Al-Ghuraba
Модератор
Модератор
Селам Алејкум ве рахметуллахи ве берекатуху Браќа и Сестри [You must be registered and logged in to see this link.]Аллах да не сочува од огнот џехенемски и да не награди со неговата неизмерна награда-Џеннетот Ibn Kaab 982190 !

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

2Ibn Kaab Empty Re: Ibn Kaab on Пет 16 Мар 2012, 1:20 am

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
Ibn Kabb напиша:Селам Алејкум ве рахметуллахи ве берекатуху Браќа и Сестри Аллах да не сочува од огнот џехенемски и да не награди со неговата неизмерна награда-Џеннетот Ibn Kaab 982190 !

Ibn Kaab 913592

Добре ни дојде ахи - иншАллах, осечавајсе многу пријатно пречекан во нашиов форум - Аллах субаханаху ва теала да те награди за твоето присутство и време кое што го вложуваш! Амин!

Ibn Kaab 201836


______________________________________________
لا إله إلا الله

„Исламот неможе да се прими - ма и да се одрекнува од ширкот - додека нема и не кажува непријателство кон неверниците и мушриците.„

[Мајмут ат-Таухид с. 19]

Ibn Kaab Ahlusunnah3

http://www.ahlu-sunnah.org

3Ibn Kaab Empty Re: Ibn Kaab on Пет 16 Мар 2012, 1:26 am

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Ibn Kaab напиша: Селам Алејкум ве рахметуллахи ве берекатуху Браќа и Сестри Аллах да не сочува од огнот џехенемски и да не награди со неговата неизмерна награда-Џеннетот Ibn Kaab 982190 !

Ibn Kaab 201836

Добре ни дојде брате меѓу нас, чуствувајсе удобно и пријатно со нас. Аллах субханеху ве те ала да те награди за твоето членство, за твојот труд АМИН. Ехлен ве Сехлен.

Ibn Kaab 957501Последната промена е направена од Muaz al Islam на Вто 08 Мај 2012, 1:43 am. Мислењето е променето 2 пати.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Ibn Kaab Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

4Ibn Kaab Empty Re: Ibn Kaab on Пет 16 Мар 2012, 1:31 am

Al-Ghuraba

Al-Ghuraba
Модератор
Модератор
AМИН бРАЌА АМИН! Wink

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

5Ibn Kaab Empty Re: Ibn Kaab on Пет 16 Мар 2012, 3:33 pm

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Ibn Kaab напиша: Селам Алејкум ве рахметуллахи ве берекатуху Браќа и Сестри Аллах да не сочува од огнот џехенемски и да не награди со неговата неизмерна награда-Џеннетот Ibn Kaab 982190 !

Ibn Kaab 530811 Wink

Ве алејкуму селам ве рахметуллахи ве берекатуху. Првиот чекор си го сторил со твојот прв пост на овие страници си го одбрал вистинскиот избор Куран и Суннах [You must be registered and logged in to see this link.] а понатаму ти пожелувам што повеќе активност и соработка на овој форум, и да бидеш поактивен во придонесот за поголема атрактивност на овие хаирли страници. Селам.


______________________________________________Ibn Kaab Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

6Ibn Kaab Empty Re: Ibn Kaab on Саб 17 Мар 2012, 8:26 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Ibn Kaab напиша:Селам Алејкум ве рахметуллахи ве берекатуху Браќа и Сестри [You must be registered and logged in to see this link.] Аллах да не сочува од огнот џехенемски и да не награди со неговата неизмерна награда-Џеннетот Ibn Kaab 982190 !


Алејкум Селам ,,

Доре ни дојде меѓу нас,Чес и задовлство ни преставува сечие присуство на нашиоф и ваш сајт,се со цел за презентирање и изучување на нашиот дин..Аллах џ.ш со овој прекрасен ајет многу јасно ни кажува ,,па да останеме доследни до Исламот ,кој го изодел Ресулелах с.а.в.с и негови те чесни Асхаби р.а

„..Сега верата ваша ви ја усовршив и благодетта Своја кон вас ја потполнив и задоволен сум исламот да биде вашата вера..“(Сура Маида, 3)

Ехлен Ве сехлен................


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот