Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 
Haqq (253)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : Previous  1, 2

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 2 of 2]

LAUTKA


Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:
Еселамун Алејкум ве Рахметуллах ве Берекатуху!!!Драги брака и ценети сестри, мој пријатели сакам да ве известам дека јас иншАллах од утре ке треба да заминам во Странство.


Значи пак дојде време да се разделам од ова прекрасно семејство.


Драги брака и сестри ова мое разделување иншАллах ке биде за краток период а се надевам дека иншАллах тука во форумот нема да ме заборавите Smile.


ИншАллах тука ве оставам здрави и зиви, а иншАллах така и да ве најдам после моето враќање.


Како што сум должен, и како што е должан секој еден муслиман барам Халал да ми чините.


Од мене ве е Халалено.

Го молам на Аллах џ.ш да ве чува и варди, и иншАллах Аллах да ме врати пак меѓу моите брака и сестри тука на овој прекрасен Форум.

Еселамун Алејкум ве рахметуллах ве берекатуху!!!!ВЕ САКАМ ВО ИМЕТО НА АЛЛАХ Џ.Ш

Халалено Акхи ,но Ал пак на Гурбет(укубет)

Го молам на Аллах џ.ш да те чува и варди,(во таа туста туџина) и
иншАллах Аллах да те врати пак меѓу твоите брака и сестри тука на овој
прекрасен Форум.


Еселамун Алејкум ве рахметуллах ве берекатуху!

Срекен Патт Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 530811

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
LAUTKA напиша:

Халалено Акхи ,но Ал пак на Гурбет(укубет)

Го молам на Аллах џ.ш да те чува и варди,(во таа туста туџина) и
иншАллах Аллах да те врати пак меѓу твоите брака и сестри тука на овој
прекрасен Форум.


Еселамун Алејкум ве рахметуллах ве берекатуху!

Срекен Патт Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 530811

Да Ахи пак на гурбет Sad

кхајтен иншАллах, иншАллах да ве најдам сите Сречни тука на форумов.

Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселамун Алејкум ве Рахметуллахи ве Берекатуху!!!Драги браќа и сестри да ве сопштам како и што ве сопштив пред моето заминувајне на Печалба, сега сакам да ве сопштам Елхамдулиллах јас се вратив меѓу вас тука.Елхамдулиллах деновите поминаа но Аллах ми е сведок дека многу ми недостасувавте но Елхамдулиллах и тоа помина.Како што гледам машАллах форумот ден на ден Елхамдулиллах се зајакнува и гледам машАллах сите ми сте здрави и живи.Аллах да ве чува иншАллах.Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:Еселамун Алејкум ве Рахметуллахи ве Берекатуху!!!Драги браќа и сестри да ве сопштам како и што ве сопштив пред моето заминувајне на Печалба, сега сакам да ве сопштам Елхамдулиллах јас се вратив меѓу вас тука.Елхамдулиллах деновите поминаа но Аллах ми е сведок дека многу ми недостасувавте но Елхамдулиллах и тоа помина.Како што гледам машАллах форумот ден на ден Елхамдулиллах се зајакнува и гледам машАллах сите ми сте здрави и живи.Аллах да ве чува иншАллах.Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!Еселаму Алејкум ве рахметулахии ве берикетуууCool Cool Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Добре ни дојде пофторно, назад во
[You must be registered and logged in to see this link.]


______________________________________________Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:Еселамун Алејкум ве Рахметуллахи ве Берекатуху!!!Драги браќа и сестри да ве сопштам како и што ве сопштив пред моето заминувајне на Печалба, сега сакам да ве сопштам Елхамдулиллах јас се вратив меѓу вас тука.Елхамдулиллах деновите поминаа но Аллах ми е сведок дека многу ми недостасувавте но Елхамдулиллах и тоа помина.Како што гледам машАллах форумот ден на ден Елхамдулиллах се зајакнува и гледам машАллах сите ми сте здрави и живи.Аллах да ве чува иншАллах.Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 201836 Алејкум Селам АКХИИ,,добре дојде назад ,,и чуствувајсе како дома Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
LAUTKA напиша:
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 201836 Алејкум Селам АКХИИ,,добре дојде назад ,,и чуствувајсе како дома Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very HappyAлејкум селам Ахи добре ве најдов


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселамун Алејкум ве РахметулАллах ве Берекатуху!!!

Драги брача и ценети сестри, иншАллах јас со Аллахова дозвола од утре ќе заминам за странство, се надевам со Аллахова дозвола иншАллах ќе дојдам за месец дена. Оваа разделување навистина ми е тешко, малце ќе ми биде потешко дека ќе се одвојам од вас, но иншАллах ќе биде краток период.

Од моја страна нека ви биде Халал на сите кој што не ми згрешиле и кој што ми згрешиле несакајќи, барам Халал и од вас со Аллахова дозвола.

Ве сакам во името на Аллах, Аллах да ве чува, Аллах да не ујаќа и Аллах да ни упати на правиот пат.

Еселамун Алејкум ве рахметуллах ве берекатуху!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Muaz al Islam напиша:Еселамун Алејкум ве РахметулАллах ве Берекатуху!!!

Драги брача и ценети сестри, иншАллах јас со Аллахова дозвола од утре ќе заминам за странство, се надевам со Аллахова дозвола иншАллах ќе дојдам за месец дена. Оваа разделување навистина ми е тешко, малце ќе ми биде потешко дека ќе се одвојам од вас, но иншАллах ќе биде краток период.

Од моја страна нека ви биде Халал на сите кој што не ми згрешиле и кој што ми згрешиле несакајќи, барам Халал и од вас со Аллахова дозвола.

Ве сакам во името на Аллах, Аллах да ве чува, Аллах да не ујаќа и Аллах да ни упати на правиот пат.

Еселамун Алејкум ве рахметуллах ве берекатуху!

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 420897

ООО МУАЗ АХИ АЛЛАХ ДА ТЕ СОЧУВА ОД СЕКОЕ ЗЛО И СЕКОГАШ ДА БИДЕ СО ТЕБЕ КЕ СЕ МОЛИМЕ ЗА МИРОТ И СПОКОЈСТВОТО ДА БИДЕ СЕКОГАШ ПРИСУТНО СО ТЕБЕ,И ШТО ПОСКОРО ДА НАПИШЕШ НЕШТО КОЕ КЕ БИДЕ УБАВО ЗА НАШИТЕ ОЧИ И ДА СЕ ВРАТИШ ТУКА КАЈ НАС.

НИЕ КЕ БИДЕМЕ ТУКА И КЕ ТЕ ЧЕКАМЕ.

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 982190


______________________________________________Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселамун Алејкум ве Рахметуллах ве Берекатуху!!

Елхмадулиллхах јас пристигнав во моето родно место Smile и Елхамдулиллах сега имам повеќе време да поминам со Вас во ова наше семејство. Аллах субханеху ве те ала да ве награди БаракАллах Феек!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! - Page 2 Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 2 of 2]

Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот