Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 
Haqq (253)
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_lcapЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Voting_barЕсселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Отиди на страна : 1, 2  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 2]

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!!


Драги браќа и сестри во ислам драги членови и пријатели на овој форум [You must be registered and logged in to see this link.] , ете дојде и мојот ден кога и јас треба некој период да ве напуштам од ова прекрасно семејство. Дојде времето и јас да одам во далечната туѓина. Дојде времето еден период мислам повеке од Месец дена но не се знае до кога...
Поминаа веке неколку месеци кој што јас тука бев меѓу вас заедно и Елхамдулиллах што ве запознав и Елхамдулиллах доста научив и надоградив од ваша страна за Мојата и вашата вера ИСЛАМ.
Драги брака и сестри мило ми беше што бев еден од Тимот на овој прекрасен Форум и се надевам дека ке останам на оваа позиција во Името на Аллах џ.ш заради што Елхамдулиллах си ја вршев својата работа.
Можеби со мојата одговорност на овој форум на некој член сум го увредал сум му избришал нешто или слично верувајте ми ние не сме Безгрешни Само Аллах не греши и ги Молам на сите Брака и сестри нека ми Халаллат доколку јас сум ги повредил доколку јас сум ги Растажил во некоја ситуација.
Од моја страна нека ви е Халал на сите.
Ве сакам на сите Во Името на Возвишениот Аллах џ.ш.
Ви посакувам се најдобро да се дружете да бидете разбирливи помеѓу вас. Драги Браќа и ценети Сестри чините ми дова за да Аллах џ.ш ме сочува од греф и Аллах џ.ш да ме врати меѓу вас Здрав и Жив.

За на крај го молам на АЛлах џ.ш: Господару мој ти кој се гледаш и се слушаш, ти кој сета Моќ и Сета сила е во тебе сочувајги Моите брака и сестри од Јавно и тајно Грешење. Господару мој твојата милост е голема Твојот Рахмет е голем па смиловајнисе и опростини за нашите мали и големи гревови. Аллаху Мој нека овој форум каде што името твое се Величеше зајакниго и направиго и други брака и сестри да научат како што јас научив многу од Тука. Аллаху мој те молам Смиловајмусе на Моите брака и сестри Смиловајмисе и мене. Аллаху Мој те молам сочување од Џехеннемската казна, Те молам сочување од Кабурското искушение и Подариниго Џеннетот твој.

вАллахи Тажен сум што ете дојде и јас да заминам од ова мое мило и сакано семејство. Но ете судбина.

П.С Доколку сум во можност да се снабдам со Компјутер и Интернет, и доколку сум во можност со времето Верувајте дека нема да ве заборавам сепак ке се најдам меѓу вас повторно.

ВЕ САКАМ СИТЕ ВО ИМЕТО НА АЛЛАХ!!!!!

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Но Алхамдулиллах што Уште неколку дена можеби иншАЛлах до четворток Петок ке останам Тука заедно со вас. ИншАлалх планот ми е за Бегање после сред Четворток или Петок.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!!


Драги браќа и сестри во ислам драги членови и пријатели на овој форум [You must be registered and logged in to see this link.] , ете дојде и мојот ден кога и јас треба некој период да ве напуштам од ова прекрасно семејство. Дојде времето и јас да одам во далечната туѓина. Дојде времето еден период мислам повеке од Месец дена но не се знае до кога...
Поминаа веке неколку месеци кој што јас тука бев меѓу вас заедно и Елхамдулиллах што ве запознав и Елхамдулиллах доста научив и надоградив од ваша страна за Мојата и вашата вера ИСЛАМ.
Драги брака и сестри мило ми беше што бев еден од Тимот на овој прекрасен Форум и се надевам дека ке останам на оваа позиција во Името на Аллах џ.ш заради што Елхамдулиллах си ја вршев својата работа.
Можеби со мојата одговорност на овој форум на некој член сум го увредал сум му избришал нешто или слично верувајте ми ние не сме Безгрешни Само Аллах не греши и ги Молам на сите Брака и сестри нека ми Халаллат доколку јас сум ги повредил доколку јас сум ги Растажил во некоја ситуација.
Од моја страна нека ви е Халал на сите.
Ве сакам на сите Во Името на Возвишениот Аллах џ.ш.
Ви посакувам се најдобро да се дружете да бидете разбирливи помеѓу вас. Драги Браќа и ценети Сестри чините ми дова за да Аллах џ.ш ме сочува од греф и Аллах џ.ш да ме врати меѓу вас Здрав и Жив.

За на крај го молам на АЛлах џ.ш: Господару мој ти кој се гледаш и се слушаш, ти кој сета Моќ и Сета сила е во тебе сочувајги Моите брака и сестри од Јавно и тајно Грешење. Господару мој твојата милост е голема Твојот Рахмет е голем па смиловајнисе и опростини за нашите мали и големи гревови. Аллаху Мој нека овој форум каде што името твое се Величеше зајакниго и направиго и други брака и сестри да научат како што јас научив многу од Тука. Аллаху мој те молам Смиловајмусе на Моите брака и сестри Смиловајмисе и мене. Аллаху Мој те молам сочување од Џехеннемската казна, Те молам сочување од Кабурското искушение и Подариниго Џеннетот твој.

вАллахи Тажен сум што ете дојде и јас да заминам од ова мое мило и сакано семејство. Но ете судбина.

П.С Доколку сум во можност да се снабдам со Компјутер и Интернет, и доколку сум во можност со времето Верувајте дека нема да ве заборавам сепак ке се најдам меѓу вас повторно.

ВЕ САКАМ СИТЕ ВО ИМЕТО НА АЛЛАХ!!!!!

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!!СЕЛАМ АЛЕЈКУМ

ПО ЧИТАЊЕ НА ОВОЈ ПОСТ ,И ПО ФАКТОТ ШТО ЧЕ ГО НЕМА ИЗВЕСНО ВРМЕ НАШИОТ БРАТ И ЧЛЕНОТ НА ТИМОТ НА ОВОЈ ФОРУМ,,И ОД НЕДОСТАТОК ШТО ЧЕ НИ ФАЛИ,И ТЕШКОТИЈАТА ШТО ЈА ЧУСТВУВАМ ЧЕ МОРА ДА СЕ СОЗЕМА ПА ДА ДАДАМ СООДВЕТЕН КОМЕНТАР НА ОВАА!!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
Salam Alaykum wr wb,

mashaAllah-mashaAllah za Zborovite.

amiin na Dovite!!!

InnshaAllah ne te zaboravame i nie tebe vo Dovite. Allah da te nagradi za se i za golemiot Trud na ahlu-sunnah.org vo Dunjalok i na Ahira.
barakAllahu feek ushte ednash i upatuvaj stho poveke Dovi na Pat!

wa alaykum salam wa rahmatullahi wa barakatuhu


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Muslima4Islam напиша:Salam Alaykum wr wb,

mashaAllah-mashaAllah za Zborovite.

amiin na Dovite!!!

InnshaAllah ne te zaboravame i nie tebe vo Dovite. Allah da te nagradi za se i za golemiot Trud na ahlu-sunnah.org vo Dunjalok i na Ahira.
barakAllahu feek ushte ednash i upatuvaj stho poveke Dovi na Pat!

wa alaykum salam wa rahmatullahi wa barakatuhu

Alejkum Selam we RahmetuAlalh we Bereketuhu!!!

Alalh da te nagradi Ceneta sestro inshAlalh nema da ve zaboravam ni jas Kako shto minuvaat denovite taka pocnuva poveke da mi nedostasuvate.

Nema da zaboravam inshAlalh ke upatuvam i jas Dovi za vas Smile Alalh da ve nagradi za dovite.

BarakAlalhu FEEK


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

alida

alida
Сестра
Сестра
Muaz ibn Abdurahman напиша:
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!!


Драги браќа и сестри во ислам драги членови и пријатели на овој форум [You must be registered and logged in to see this link.] , ете дојде и мојот ден кога и јас треба некој период да ве напуштам од ова прекрасно семејство. Дојде времето и јас да одам во далечната туѓина. Дојде времето еден период мислам повеке од Месец дена но не се знае до кога...
Поминаа веке неколку месеци кој што јас тука бев меѓу вас заедно и Елхамдулиллах што ве запознав и Елхамдулиллах доста научив и надоградив од ваша страна за Мојата и вашата вера ИСЛАМ.
Драги брака и сестри мило ми беше што бев еден од Тимот на овој прекрасен Форум и се надевам дека ке останам на оваа позиција во Името на Аллах џ.ш заради што Елхамдулиллах си ја вршев својата работа.
Можеби со мојата одговорност на овој форум на некој член сум го увредал сум му избришал нешто или слично верувајте ми ние не сме Безгрешни Само Аллах не греши и ги Молам на сите Брака и сестри нека ми Халаллат доколку јас сум ги повредил доколку јас сум ги Растажил во некоја ситуација.
Од моја страна нека ви е Халал на сите.
Ве сакам на сите Во Името на Возвишениот Аллах џ.ш.
Ви посакувам се најдобро да се дружете да бидете разбирливи помеѓу вас. Драги Браќа и ценети Сестри чините ми дова за да Аллах џ.ш ме сочува од греф и Аллах џ.ш да ме врати меѓу вас Здрав и Жив.

За на крај го молам на АЛлах џ.ш: Господару мој ти кој се гледаш и се слушаш, ти кој сета Моќ и Сета сила е во тебе сочувајги Моите брака и сестри од Јавно и тајно Грешење. Господару мој твојата милост е голема Твојот Рахмет е голем па смиловајнисе и опростини за нашите мали и големи гревови. Аллаху Мој нека овој форум каде што името твое се Величеше зајакниго и направиго и други брака и сестри да научат како што јас научив многу од Тука. Аллаху мој те молам Смиловајмусе на Моите брака и сестри Смиловајмисе и мене. Аллаху Мој те молам сочување од Џехеннемската казна, Те молам сочување од Кабурското искушение и Подариниго Џеннетот твој.

вАллахи Тажен сум што ете дојде и јас да заминам од ова мое мило и сакано семејство. Но ете судбина.

П.С Доколку сум во можност да се снабдам со Компјутер и Интернет, и доколку сум во можност со времето Верувајте дека нема да ве заборавам сепак ке се најдам меѓу вас повторно.

ВЕ САКАМ СИТЕ ВО ИМЕТО НА АЛЛАХ!!!!!

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!!
ALLAH NEKA TE CUVA I BRANI KADE I DA ODIS CENET BRAT ,ALLAH DA TE NAGRADI ZA VLOZENOT TRUD STO GO DADE NA OVAJ FORUM .NEKA TI ALLAH PODARI KSMET I SE NAJDOBRO AMIN .SELAM .


______________________________________________

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
alida напиша:
[/size]ALLAH NEKA TE CUVA I BRANI KADE I DA ODIS CENET BRAT ,ALLAH DA TE NAGRADI ZA VLOZENOT TRUD STO GO DADE NA OVAJ FORUM .NEKA TI ALLAH PODARI KSMET I SE NAJDOBRO AMIN .SELAM .
BarakAllahu Feek Sestro neka Alalh dz.sh te nagradi so dzennet inshAlalh za prekrasnite dovi.

Go molam na Allah dz.sh da ve cuva i vardi! Go molam na Allah dz.sh da ve najdam zdravi i zivi i pak da se druzime kako shto se druzevme do sega

Alejkum selam wr wb


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!!


Драги браќа и сестри во ислам драги членови и пријатели на овој форум [You must be registered and logged in to see this link.] , ете дојде и мојот ден кога и јас треба некој период да ве напуштам од ова прекрасно семејство. Дојде времето и јас да одам во далечната туѓина. Дојде времето еден период мислам повеке од Месец дена но не се знае до кога...
Поминаа веке неколку месеци кој што јас тука бев меѓу вас заедно и Елхамдулиллах што ве запознав и Елхамдулиллах доста научив и надоградив од ваша страна за Мојата и вашата вера ИСЛАМ.
Драги брака и сестри мило ми беше што бев еден од Тимот на овој прекрасен Форум и се надевам дека ке останам на оваа позиција во Името на Аллах џ.ш заради што Елхамдулиллах си ја вршев својата работа.
Можеби со мојата одговорност на овој форум на некој член сум го увредал сум му избришал нешто или слично верувајте ми ние не сме Безгрешни Само Аллах не греши и ги Молам на сите Брака и сестри нека ми Халаллат доколку јас сум ги повредил доколку јас сум ги Растажил во некоја ситуација.
Од моја страна нека ви е Халал на сите.
Ве сакам на сите Во Името на Возвишениот Аллах џ.ш.
Ви посакувам се најдобро да се дружете да бидете разбирливи помеѓу вас. Драги Браќа и ценети Сестри чините ми дова за да Аллах џ.ш ме сочува од греф и Аллах џ.ш да ме врати меѓу вас Здрав и Жив.

За на крај го молам на АЛлах џ.ш: Господару мој ти кој се гледаш и се слушаш, ти кој сета Моќ и Сета сила е во тебе сочувајги Моите брака и сестри од Јавно и тајно Грешење. Господару мој твојата милост е голема Твојот Рахмет е голем па смиловајнисе и опростини за нашите мали и големи гревови. Аллаху Мој нека овој форум каде што името твое се Величеше зајакниго и направиго и други брака и сестри да научат како што јас научив многу од Тука. Аллаху мој те молам Смиловајмусе на Моите брака и сестри Смиловајмисе и мене. Аллаху Мој те молам сочување од Џехеннемската казна, Те молам сочување од Кабурското искушение и Подариниго Џеннетот твој.

вАллахи Тажен сум што ете дојде и јас да заминам од ова мое мило и сакано семејство. Но ете судбина.

П.С Доколку сум во можност да се снабдам со Компјутер и Интернет, и доколку сум во можност со времето Верувајте дека нема да ве заборавам сепак ке се најдам меѓу вас повторно.

ВЕ САКАМ СИТЕ ВО ИМЕТО НА АЛЛАХ!!!!!

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!!
Нема ништо да посакам освен една голема желба, го молам Аллах да те направи вистински борец за Аллаховата вера во местото каде што ќе појдеш, знаејќи дека одиш некаде каде нема многу муслимани....

барај што побрзо да стигнеш до нет и да ни се вратиш онлајн брате, ќе ни недостигаш!!!!


______________________________________________Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
islam nur напиша:


Нема ништо да посакам освен една голема желба, го молам Аллах да те направи вистински борец за Аллаховата вера во местото каде што ќе појдеш, знаејќи дека одиш некаде каде нема многу муслимани....

барај што побрзо да стигнеш до нет и да ни се вратиш онлајн брате, ќе ни недостигаш!!!!

БаракАллаху феек Брате!

Аллах да ми те награди тебе и сите вас со Џеннет иншАллах за прекрасните зборови и дови.

А за нет иншАлалх ке се снајдам ако не преку Телефон иншАллах вАллахи верувајтеми од сега поцнува да ми недостасувате.

Аллах да ве чува и зајакне АМИН!!

Еселамун Алејкум ве РахметуАлалх ве берекетуху!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! 201836

Аллах да ми те чува! ИншАллах наскоро ке се вратиш и ке се служиме поново од твојата прекрасна организација!

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! 217814


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Abu Al-Amin напиша: Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! 201836

Аллах да ми те чува! ИншАллах наскоро ке се вратиш и ке се служиме поново од твојата прекрасна организација!

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! 217814

Аллах да ми те награди за довите и тебе и сите нас иншАЛлах, иншАллах ке се врата и нема да ве заборавам ве сакам во името на Аллах!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Драги брача и сестри,ги читам сите постови ,и добоивам фпечаток како да се збогуваме,и јас кога го прочитаф Постот на братот Муас,така го разбраф но нее така ,Братот че појде и за кратко време до светиот месец пак че ни се врати.и доколку е воможнос да дојде до некакоф НЕТ,пак че биде присутен со нас..

Аллах џ.ш да те чува Акхи,убаво да си поминеш нашински кажано че ме разбериш( Многу Паре да си шпечалиш)

Селам Алејкум и Аллах џ.ш да те чува во Добро и заштити од Злоо!!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
LAUTKA напиша:Драги брача и сестри,ги читам сите постови ,и добоивам фпечаток како да се збогуваме,и јас кога го прочитаф Постот на братот Муас,така го разбраф но нее така ,Братот че појде и за кратко време до светиот месец пак че ни се врати.и доколку е воможнос да дојде до некакоф НЕТ,пак че биде присутен со нас..

Аллах џ.ш да те чува Акхи,убаво да си поминеш нашински кажано че ме разбериш( Многу Паре да си шпечалиш)

Селам Алејкум и Аллах џ.ш да те чува во Добро и заштити од Злоо!!

Токму Така брате ЛАУТКА иншАллах До светиот месец и се вракам назот. Аллах да ве награди со Џеннет Фирдеус иншАлалх за вашите дови.

Го молам на Аллах Аллах да ви ги прима довите.

Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:

Токму Така брате ЛАУТКА иншАллах До светиот месец и се вракам назот. Аллах да ве награди со Џеннет Фирдеус иншАлалх за вашите дови.

Го молам на Аллах Аллах да ви ги прима довите.

Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху

Аллах џ.ш да те награди Акхи ,брзо си дошол до нет..Машаллах вреден сии.. Smile Smile


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
LAUTKA напиша:

Аллах џ.ш да те награди Акхи ,брзо си дошол до нет..Машаллах вреден сии.. Smile Smile
A be Alhamdulillah ete se snajdov no malce i so vremeto sum ogranicen umoren i taka no Alhamdulilah !


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!

Како сте брака и сиестри јас Елхамдулиллах со Аллахова дозвола дојдов во моето родно мести и се вратив покрај вас.

Мило ми беше пто навистина имаше интересни дебати и како секогаш Вистината победува.

Аллах да ве награди и Смилова за вашите дови.

А воедно и јас не ве заборавив и чинев дова за вас.

Аллах да ве награди на сите вас.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!

Како сте брака и сиестри јас Елхамдулиллах со Аллахова дозвола дојдов во моето родно мести и се вратив покрај вас.

Мило ми беше пто навистина имаше интересни дебати и како секогаш Вистината победува.

Аллах да ве награди и Смилова за вашите дови.

А воедно и јас не ве заборавив и чинев дова за вас.

Аллах да ве награди на сите вас.

Добре дојде ,Акхии,меџу нас нависти ,твоето отсуство се почуставува ,,,

Амииннн,Аллах џ.ш да ни ги услуша на сите,, сите дови,,

Сега како по слободен овде фатисе за работа како и секогаш,да не изненадиш со некој убаф текст..

Селам Алејкум и све најубавоо.....


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
LAUTKA напиша:

Добре дојде ,Акхии,меџу нас нависти ,твоето отсуство се почуставува ,,,

Амииннн,Аллах џ.ш да ни ги услуша на сите,, сите дови,,

Сега како по слободен овде фатисе за работа како и секогаш,да не изненадиш со некој убаф текст..

Селам Алејкум и све најубавоо.....

Амин Ахи Аллах да ни ги услуша довите.

ИншАллах секое слободно време ке го поминам во работа тука за форумот.

колку што сум во могучност да спремам ке спремам како и секогаш.

Еселамун Алјкум


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
salam alaykum wr wbahlan wa sahlan povtorno. Allah da gi prima tvojte Dovi i da te nagradi za tvojot Trud na Forumov so Jannah al firdews. amiin.


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Àhlan wa sahlán ya Akhil Karim !!!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
BarakAllahu Fikum na dovite Allah da ve nagradi i vas so Dzennet inshAllah


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Еселамун Алејкум ве Рахметуллах ве Берекатуху!!!Драги брака и ценети сестри, мој пријатели сакам да ве известам дека јас иншАллах од утре ке треба да заминам во Странство.


Значи пак дојде време да се разделам од ова прекрасно семејство.


Драги брака и сестри ова мое разделување иншАллах ке биде за краток период а се надевам дека иншАллах тука во форумот нема да ме заборавите Smile.


ИншАллах тука ве оставам здрави и зиви, а иншАллах така и да ве најдам после моето враќање.


Како што сум должен, и како што е должан секој еден муслиман барам Халал да ми чините.


Од мене ве е Халалено.

Го молам на Аллах џ.ш да ве чува и варди, и иншАллах Аллах да ме врати пак меѓу моите брака и сестри тука на овој прекрасен Форум.

Еселамун Алејкум ве рахметуллах ве берекатуху!!!!ВЕ САКАМ ВО ИМЕТО НА АЛЛАХ Џ.Ш


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:
Еселамун Алејкум ве Рахметуллах ве Берекатуху!!!

Драги брака и ценети сестри, мој пријатели сакам да ве известам дека јас иншАллах од утре ке треба да заминам во Странство.


Значи пак дојде време да се разделам од ова прекрасно семејство.


Драги брака и сестри ова мое разделување иншАллах ке биде за краток период а се надевам дека иншАллах тука во форумот нема да ме заборавите Smile.


ИншАллах тука ве оставам здрави и зиви, а иншАллах така и да ве најдам после моето враќање.


Како што сум должен, и како што е должан секој еден муслиман барам Халал да ми чините.


Од мене ве е Халалено.

Го молам на Аллах џ.ш да ве чува и варди, и иншАллах Аллах да ме врати пак меѓу моите брака и сестри тука на овој прекрасен Форум.

Еселамун Алејкум ве рахметуллах ве берекатуху!!!!ВЕ САКАМ ВО ИМЕТО НА АЛЛАХ Џ.ШАлејкум селам го молам Возвишениот Аллах џ.ш, да те чува и да ди даде секое добро , нека го отстрани , она што твојата душа и смета, она што ја прави несреќна и нервозна..

Не ка Возвишениот владар и Севишниот Аллах џ.ш да ти даде мир и благосостојба... и не заборавај за она синоќа што ти го кажав за онаа тема земај ги тиее зборови цврсто во твоето срце и не се срами од нив туку биди горд со нив , еселам алејкум...


______________________________________________Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
islam nur напиша:Алејкум селам го молам Возвишениот Аллах џ.ш, да те чува и да ди даде секое добро , нека го отстрани , она што твојата душа и смета, она што ја прави несреќна и нервозна..

Не ка Возвишениот владар и Севишниот Аллах џ.ш да ти даде мир и благосостојба... и не заборавај за она синоќа што ти го кажав за онаа тема земај ги тиее зборови цврсто во твоето срце и не се срами од нив туку биди горд со нив , еселам алејкум...

БаракАллах фиик мој брате. Аллах да те награди со џеннет иншАллах за прекрасните зборови.П.С Уште еднаш Аллах да те награди со Џеннет иншАллах за пуката, а темата ја избришав. Smile


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Muaz ibn Abdurahman напиша:
Еселамун Алејкум ве Рахметуллах ве Берекатуху!!!Драги брака и ценети сестри, мој пријатели сакам да ве известам дека јас иншАллах од утре ке треба да заминам во Странство.


Значи пак дојде време да се разделам од ова прекрасно семејство.


Драги брака и сестри ова мое разделување иншАллах ке биде за краток период а се надевам дека иншАллах тука во форумот нема да ме заборавите Smile.


ИншАллах тука ве оставам здрави и зиви, а иншАллах така и да ве најдам после моето враќање.


Како што сум должен, и како што е должан секој еден муслиман барам Халал да ми чините.


Од мене ве е Халалено.

Го молам на Аллах џ.ш да ве чува и варди, и иншАллах Аллах да ме врати пак меѓу моите брака и сестри тука на овој прекрасен Форум.

Еселамун Алејкум ве рахметуллах ве берекатуху!!!!ВЕ САКАМ ВО ИМЕТО НА АЛЛАХ Џ.Ш

Халалено Акхи ,но Ал пак на Гурбет(укубет)

Го молам на Аллах џ.ш да те чува и варди,(во таа туста туџина) и
иншАллах Аллах да те врати пак меѓу твоите брака и сестри тука на овој
прекрасен Форум.


Еселамун Алејкум ве рахметуллах ве берекатуху!

Срекен Патт Есселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекетуху!!! 530811


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 2]

Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот