Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Селам Алејкум EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Селам Алејкум EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Селам Алејкум EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Селам Алејкум EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Селам Алејкум EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Селам Алејкум EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Селам Алејкум EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Селам Алејкум EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Селам Алејкум EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Селам Алејкум EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Селам Алејкум EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Селам Алејкум EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Селам Алејкум EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Селам Алејкум EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Селам Алејкум EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 6 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 6 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Haqq (253)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Пет 18 Мар 2011, 5:11 pm

Ehli_Sunna_Sister

Ehli_Sunna_Sister
Сестра
Сестра
Es Selamu Alejkum We Rahmetullah We Berekatuhu na site


______________________________________________
Селам Алејкум 464746
https://ww.facebook.com

2Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Пет 18 Мар 2011, 5:15 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
wa Alejku selam We Rahmetullah We Berekatuhu i na tebe sestro i milo ni e shto poftorno zaedno ke se poucuvame so Allahovata Vera.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Селам Алејкум Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

3Селам Алејкум Empty Селам Алејкум on Пет 18 Мар 2011, 5:17 pm

Ehli_Sunna_Sister

Ehli_Sunna_Sister
Сестра
Сестра
Elhamdulillah


______________________________________________
Селам Алејкум 464746
https://ww.facebook.com

4Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Саб 26 Мар 2011, 5:36 pm

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
Ehli_Sunna_Sister напиша:Es Selamu Alejkum We Rahmetullah We Berekatuhu na site

Ве ајелкум селам ве рахметуАллах ве берекетуху и добре ни дојде назат на форум.

БаракАллаху Феек!

http://www.ahlu-sunnah.org

5Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Саб 26 Мар 2011, 5:45 pm

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Ехлен ве сехлен Сестро!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Селам Алејкум Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

6Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Саб 26 Мар 2011, 6:24 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Ehli_Sunna_Sister напиша:Es Selamu Alejkum We Rahmetullah We Berekatuhu na site

Алејкум Селам

Добре ни дојде .чес и задоволство ни преставува твоето присуство..


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

7Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Саб 26 Мар 2011, 8:57 pm

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Алејкум Селам ДОБРЕ НИ ДОЈДЕ НА ОВОЈ ФОРУМ. Селам Алејкум 36597 Smile


______________________________________________Селам Алејкум Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

8Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Саб 26 Мар 2011, 10:13 pm

Ehli_Sunna_Sister

Ehli_Sunna_Sister
Сестра
Сестра
Blagodaram na site Allah da ve nagradi, inshaAllah da se soedinime vaka i vo dzennetul firdews Allahume Amiiinnn


______________________________________________
Селам Алејкум 464746
https://ww.facebook.com

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот