Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
iskren EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
iskren EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
iskren EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
iskren EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
iskren EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
iskren EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
iskren EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
iskren EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
iskren EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
iskren EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
iskren EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
iskren EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
iskren EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
iskren EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
iskren EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 
Muwehhid (937)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 
Monoteizam (343)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 
muharem fazli (323)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 
Haqq (253)
iskren Vote_lcapiskren Voting_bariskren Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1iskren Empty Re: iskren on Пет 11 Фед 2011, 10:02 pm

iskren


Ограничен член
Ограничен член
Eselam alejkum
Onie koi go baraat patot na vistinata,eden den ke stignat do vistinata a Allah e sopatnik na dobrociniteljite.
Al-'Ankabut

2iskren Empty Re: iskren on Пет 11 Фед 2011, 10:05 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
iskren напиша:Eselam alejkum
Onie koi go baraat patot na vistinata,eden den ke stignat do vistinata a Allah e sopatnik na dobrociniteljite.
Al-'Ankabut
Ве Алејкум Селам Добре ни дојде тука на овој прекрасен Форум.
iskren 217814


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
iskren Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

3iskren Empty Re: iskren on Пет 11 Фед 2011, 10:31 pm

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
iskren напиша:Eselam alejkum
Onie koi go baraat patot na vistinata,eden den ke stignat do vistinata a Allah e sopatnik na dobrociniteljite.
Al-'Ankabut

Но оние кој што се веќе во заблуда, со Аллахова дозвола, тешко да се вратат на Аллаховиот пат.

Предходните генерации отишле во заблуда поради прекумерната љубов кон нивните научници.

Аллах субаханаху ве теала да не чува од сите претераници. Аллахума Амин!

http://www.ahlu-sunnah.org

4iskren Empty Re: iskren on Пет 11 Фед 2011, 11:35 pm

iskren


Ограничен член
Ограничен член
AMIN

Sve zavisi od nas zato sto idniot zivot e plod na ovoj ziv
ot.

5iskren Empty Re: iskren on Саб 12 Фед 2011, 12:16 am

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
iskren напиша:Eselam alejkum
Onie koi go baraat patot na vistinata,eden den ke stignat do vistinata a Allah e sopatnik na dobrociniteljite.
Al-'Ankabut

Alejkum Selam,,

Srdecno dobredojdo!

Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се
разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А
оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач,
навистина!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

6iskren Empty iskren on Саб 12 Фед 2011, 12:17 am

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
iskren напиша:AMIN

Sve zavisi od nas zato sto idniot zivot e plod na ovoj ziv
ot.

Tomku taka,Kolku ce poseeme tolku ce po zneeme Very Happy


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот