Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Ram4e EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Ram4e EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Ram4e EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Ram4e EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Ram4e EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Ram4e EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Ram4e EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Ram4e EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Ram4e EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Ram4e EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Ram4e EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Ram4e EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Ram4e EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Ram4e EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Ram4e EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 
Haqq (253)
Ram4e Vote_lcapRam4e Voting_barRam4e Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Ram4e Empty Re: Ram4e on Нед 06 Мар 2011, 12:54 am

Ram4e


Нови член
Нови член
Здраво на сите шо прајте како сте арни сте? Еве и ја на форумов дојдов да видам шо има и за шо се работи ама некако многу ми сте “арапи“ сите
Позз до сите вас, љуби ве деда

Добре ни дојде во форум -

Арапи? Не / јас имам македонски пасош, роден сум во македонија (потачно во поранешна југославија) - би сакал да бидам арап, но Господ одлучи да се родам во мк.

иначе, добри сме / се што е од Аллах (Господ) е добро за нас.

2Ram4e Empty Re: Ram4e on Нед 06 Мар 2011, 12:59 am

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Ram4e напиша:Здраво на сите шо прајте како сте арни сте? Еве и ја на форумов дојдов да видам шо има и за шо се работи ама некако многу ми сте “арапи“ сите
Позз до сите вас, љуби ве деда
Зраво живо добре ни дојде ,,Рам4е,,ние арни сме ,а ти како си ни ал арен си ни?

,,велиш,,АРАПИ,,ад каде тој фпечаток,ај до искажисе,

Другарче,,


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

3Ram4e Empty Ram4e on Нед 06 Мар 2011, 11:05 am

Talib-Ul-Haqq

Talib-Ul-Haqq
Брат
Брат
Добре дојден е секој на овој форум! Здраво и тебе но немој да очекуваш отворени раце ако постапуваш со двосмислени изјави. Зато а ги молам сите форумџии да покажат дека ние Муслиманите имаме Ахлак и Едеб односно етика на добро однесување се додека не се навредуваат или пцујат нашите основни морали се до тогаш да пробаме да го повежбаме мозокот на овој во позитивна смисла на овој член.

Барак Аллаху фикум

Ес селаму алејкум


______________________________________________

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот