Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Beci EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Beci EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Beci EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Beci EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Beci EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Beci EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Beci EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Beci EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Beci EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Beci EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Beci EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Beci EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Beci EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Beci EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Beci EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 6 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 6 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 
Haqq (253)
Beci Vote_lcapBeci Voting_barBeci Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Beci Empty Beci on Саб 26 Мар 2011, 12:36 am

Beci

Beci
Нови член
Нови член
Selam Alejkum braka i sestri.
Drago mi e sto ke bidam del od vasiot tim ili semejstvo kako sakate,i jas da se okoristam od vas pa i Vie od mene kolku znam i mozam.
Alejkum Selam

2Beci Empty Re: Beci on Саб 26 Мар 2011, 12:42 am

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
Beci напиша:Selam Alejkum braka i sestri.
Drago mi e sto ke bidam del od vasiot tim ili semejstvo kako sakate,i jas da se okoristam od vas pa i Vie od mene kolku znam i mozam.
Alejkum Selam

Beci 913592

Добре ни дојде на форум, ценета сестро. ИншАллах сме твоја фамилија во ислам. Осечавајсе прекасно тука - и се надевам, дека од тебе ке научиме многу, Beci 36597

Beci 698808

http://www.ahlu-sunnah.org

3Beci Empty Re: Beci on Саб 26 Мар 2011, 12:44 am

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Beci напиша:Selam Alejkum braka i sestri.
Drago mi e sto ke bidam del od vasiot tim ili semejstvo kako sakate,i jas da se okoristam od vas pa i Vie od mene kolku znam i mozam.
Alejkum Selam
Alejkum Selam
Dobre ni dojde Sestro inshAllah da se Okoristime so Poveke Znaejne za Islamot odetebe.
Dobredojde vo ovoj prekrasen Dom.
Custvuvajse prijatno.
Eselamu AlejkumПоследната промена е направена од Muaz ibn Abdurahman на Нед 27 Мар 2011, 7:47 pm. Мислењето е променето 3 пати.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Beci Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

4Beci Empty Re: Beci on Саб 26 Мар 2011, 12:51 am

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Beci напиша:Selam Alejkum braka i sestri.
Drago mi e sto ke bidam del od vasiot tim ili semejstvo kako sakate,i jas da se okoristam od vas pa i Vie od mene kolku znam i mozam.
Alejkum Selam

Ве алејкум селам сестро и добре ни дојде во „твојата исламска„ фамилија!


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Beci Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

5Beci Empty Re: Beci on Саб 26 Мар 2011, 12:57 am

Monoteizam

Monoteizam
Редовен член
Редовен член
Ве алејкум селам ве рахметуллах ве берекатух.

Ехлен Ве Сехлен.

6Beci Empty Re: Beci on Саб 26 Мар 2011, 10:39 am

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
Beci 820124

Beci 599481 mila Sestro,

dobre ni dojde na Forum, bash se zaraduvav da te citam... Beci 610588 ke naucime mnogu od tebe i ke imame poveke khair....Ahlan sahlan ushte ednash.

Beci 957501


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

7Beci Empty Re: Beci on Саб 26 Мар 2011, 6:33 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Beci напиша:Selam Alejkum braka i sestri.
Drago mi e sto ke bidam del od vasiot tim ili semejstvo kako sakate,i jas da se okoristam od vas pa i Vie od mene kolku znam i mozam.
Alejkum Selam


Алејкум селам.

Почитувана и ценета сестро добре ни дојде чес и задоволство ни преставува твоево присуство!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

8Beci Empty Re: Beci on Саб 26 Мар 2011, 8:51 pm

Medina


Нови член
Нови член
we aleykum salam Sestro

i ehlen we sehlen na Forum.

9Beci Empty Re: Beci on Саб 26 Мар 2011, 8:56 pm

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Beci напиша:Selam Alejkum braka i sestri.
Drago mi e sto ke bidam del od vasiot tim ili semejstvo kako sakate,i jas da se okoristam od vas pa i Vie od mene kolku znam i mozam.
Alejkum Selam

Алејкум Селам добре ни дојде на овој форум оооооо драга сестро, оо ти за која е и една од причините што се дружам , на вакви форуми, што имам да се пофалам со вакви искрени луѓе а една , од нив си ти, ДОБРЕ НИ ДОЈДЕ ИМАЈ ПРИЈАТЕН ПРЕТСТОЈ...


______________________________________________Beci Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

10Beci Empty Re: Beci on Саб 26 Мар 2011, 9:18 pm

Beci

Beci
Нови член
Нови член
Golema Blagodarnost za PREKRASNIOT precek,od prekrasni lugje prekrasni zborovi.
Blagodaram,Allah da Ve nagradi neizmerno site.

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот