Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Знаци на Лејлетул-Кадр EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 7 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 7 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 
Haqq (253)
Знаци на Лејлетул-Кадр Vote_lcapЗнаци на Лејлетул-Кадр Voting_barЗнаци на Лејлетул-Кадр Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Знаци на Лејлетул-Кадр Empty Знаци на Лејлетул-Кадр on Сре 31 Jул 2013, 1:47 am

Al-Ghuraba

Al-Ghuraba
Модератор
Модератор
 Знаци на Лејлетул-Кадр 1003161_559512794085217_681658599_n

Знаци на Лејлетул-Кадр 820124 
Во името на Аллах, Милостивиот, Сомилосниот!

Прашање:
Кои се знаците на Лејлетул-Кадр?

Одговор:
Меѓу знаците на Лејлетул-Кадр има една ноќ тивка и срцето на верникот е среќно и во мир со него, и тој станува активен во правење на добри дела, и сонцето по следното утро изгрева јасно без некои зраци.

Шејх Ибнул Усејмин

Fatwa Ramadan, vol. 2, pag. 852, fatwa nr. 841
Fatwa ash-Shaykh Muhammad as-Salih al-Uthaymin - vol. 1, pag. 563
Обработка: Ahlu-Sunnah

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот