Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 6 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 6 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 
Haqq (253)
Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_lcapКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Voting_barКратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Пожелував да се оженам, и се оженав - но во станот влиеше само тишина...

После тоа пожелував да добиам деца - и навистина добив деца - но со време и тоа ми се досади...

Пожелував да почнам поново со работа и да купам куќа - и навистина почнав да работам и по неколку години и куќата ја купив...

Потоа пожелував децата да ми се оженат/омажат - и навистина тие отидоа во брак...

Пожелував да станам пензионер, затоа што немав више сила за работање - и навистина постанав пензионер - но сега се чуствувам исто како на почеток - сам - со разлика, што во почетокот го имав мојот живот пред мене, а сега зад мене...

Но сепак имам уште желби...

Пожелувам светиот куран да го научам на памет - но сега сум веќе стар и мојот мозок неје во можност се да запамти...

Пожелувам два пати во неделата да постам - но моето тело неје како што беше - старо и слабо е...

Пожелувам една половина од ноќта да ја поминам во намаз - но више не ме носат моите нози...

Аллах да ни опрости и да ни се смилува!

Аллах навистина ни го вети нашиот риск - но не на Рајот - затоа треба да се трудиме во нашиот Дин, за да имаме мугучност степенот за рајот да го добиеме, додека сеуште сме млади...

Аллах да не уцврсти и упати!

ahlu-sunnah.org - Форум Македонија


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Кратки но мудри зборови од еден старец - размислите... Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот