Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Мајко... EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Мајко... EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Мајко... EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Мајко... EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Мајко... EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Мајко... EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Мајко... EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Мајко... EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Мајко... EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Мајко... EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Мајко... EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Мајко... EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Мајко... EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Мајко... EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Мајко... EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 6 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 6 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 
Haqq (253)
Мајко... Vote_lcapМајко... Voting_barМајко... Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Мајко... Empty Мајко... on Нед 22 Jул 2012, 6:40 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Мајко....
Стареам а за мојата мајка уште сум мал. Растам, а кај неа уште сум дете. Единствено само таа пролеала солзи за менем, млеко и крв. Сите ме заборавиле, но не и мојата мајка. Сите ме напуштиле, освен мојата мајка. Светот за мене се изменил, но не и мајката. Те колнам во Аллах, мајко, колку пати солзи си бришела од образите кога заминував на пат? Колку непреспиени ноќи покрај мене си ги поминала кога бев болен?

Мајко...

Кога доаѓав од пат, ме чекаше на врата со солзени очи од радост; а кога би заминувал, ме испраќаше со тага во срцето.

Мајко...

Ме носеше под своите закрила, во болка и мака. Ме роди со врисоци и воздушки. Ме прегрна и дочека со бакнежи и насмевки.

Мајко...

Никогаш не си заспала додека мене сонот не ги покрил моите очи. Не си отишла да се одмораш се додека не би станал среќен. Кога ќе се насмев и ти се насмевнуваше ијако не си ја знаел причината. А кога доаѓав намуртен, ти би си заплакла иако не знаеш зошто. Ќе ми простеше пред да погрешам и забораваше пред да се покајам, Ми халалеше пред да ти се извинам.

Мајко...

Кој ќе ме пофалеше, ти ќе му поверуваше дури и да ме прогласеше за владар на луѓето и полна месечина. А ако ме кудеше, не би му поверувала дури и да донесе најдоверливи сведоци. Само ти секогаш беше зафетена со грижа за мене.

Мајко...

Јас сум навредната работа за тебе; најдобра приказна; слика желба; ми правиш добро и мислиш дека тоа не е доволно; се топиш од копнеж за мене...

Мајко...

Кога со благодарни солзи би можел да ги измијам твоите стапала и понесам, од срам, твојата облека.

Мајко...

Би сакала да можам да ја превземам твојата смрт и секоја несреќа која ќе те погоди.


Душата ми зборува дека ме уништиваш се жртвувам за тебе, го знаеш ли тоа или не.
Господару мој, прости им на моите родители; смилувај им се како што тие ми се смиловале мене, кога бев како дете, ме негуваа....

Д.р: Аид ал Карни
Подготви: Ahlu-Sunnah.org
[You must be registered and logged in to see this link.]


***


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Мајко... Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот