Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Selamun Alejkum EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Selamun Alejkum EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Selamun Alejkum EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Selamun Alejkum EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Selamun Alejkum EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Selamun Alejkum EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Selamun Alejkum EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Selamun Alejkum EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Selamun Alejkum EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Selamun Alejkum EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Selamun Alejkum EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Selamun Alejkum EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Selamun Alejkum EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Selamun Alejkum EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Selamun Alejkum EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Haqq (253)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Selamun Alejkum Empty Selamun Alejkum on Чет 24 Мај 2012, 10:14 pm

Zain


Брат
Брат
Selamun alejkum braca i sestri po islam i braca i sestri po humanost.Vo imeto na Allah semokniot i svemilosniot.
Blagodarnosta mu pripaga na Allah gospodarot na site svetovi
Jas sum Arif inaku student na Medicinski Fakultet vo na Drzavniot Univerzitet vo Tetovo.
Se nadevam deka ke pridonesam na forumov vo oblasta na davetot kako i razmenuvanje na mislenja i debatiranje na razlicni temi,pri toa se nadevam deka ke naucam se povece raboti od bracata i sestrite koi elhamdulillah imaat znaenje od dinot.
Ve la havle vela kuvete ila billa rahmetelil alemin.
Vesselamu alejkum ve rahmetulah ve berekatuhu

2Selamun Alejkum Empty Re: Selamun Alejkum on Чет 24 Мај 2012, 10:20 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Zain напиша:Selamun alejkum braca i sestri po islam i braca i sestri po humanost.Vo imeto na Allah semokniot i svemilosniot.
Blagodarnosta mu pripaga na Allah gospodarot na site svetovi
Jas sum Arif inaku student na Medicinski Fakultet vo na Drzavniot Univerzitet vo Tetovo.
Se nadevam deka ke pridonesam na forumov vo oblasta na davetot kako i razmenuvanje na mislenja i debatiranje na razlicni temi,pri toa se nadevam deka ke naucam se povece raboti od bracata i sestrite koi elhamdulillah imaat znaenje od dinot.
Ve la havle vela kuvete ila billa rahmetelil alemin.
Vesselamu alejkum ve rahmetulah ve berekatuhu

Алејкум Селам ве Рахметуллах ве Берекатуху

Добре ни дојде Ехлен ве Сехлен, чуствувајсе удобно. Се надевам дека ќе се окористиме од тебе, а се надевам дека и ти ќе се окористш од нас. Аллах да те награди.

Машаллах Акхии конечно го направи и тој чекор да ни се придружиш меѓу нас ,,Уштедна добре дојде,,,


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

3Selamun Alejkum Empty Re: Selamun Alejkum on Чет 24 Мај 2012, 10:23 pm

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
Zain напиша:Selamun alejkum braca i sestri po islam i braca i sestri po humanost.Vo imeto na Allah semokniot i svemilosniot.
Blagodarnosta mu pripaga na Allah gospodarot na site svetovi
Jas sum Arif inaku student na Medicinski Fakultet vo na Drzavniot Univerzitet vo Tetovo.
Se nadevam deka ke pridonesam na forumov vo oblasta na davetot kako i razmenuvanje na mislenja i debatiranje na razlicni temi,pri toa se nadevam deka ke naucam se povece raboti od bracata i sestrite koi elhamdulillah imaat znaenje od dinot.
Ve la havle vela kuvete ila billa rahmetelil alemin.
Vesselamu alejkum ve rahmetulah ve berekatuhu

Selamun Alejkum 913592

Добре ни дојде на [You must be registered and logged in to see this link.] ИншАллах ке имаме добро, заедничко дружење. Секако – нај важно е, еден со друг да се подучуваме, да се корегираме итк. – сето тоа на исламски начин, со добар „адхаб„ и „ахлак„!

Чуствувајсе удобно!

Selamun Alejkum 201836


______________________________________________
لا إله إلا الله

„Исламот неможе да се прими - ма и да се одрекнува од ширкот - додека нема и не кажува непријателство кон неверниците и мушриците.„

[Мајмут ат-Таухид с. 19]

Selamun Alejkum Ahlusunnah3

http://www.ahlu-sunnah.org

4Selamun Alejkum Empty Re: Selamun Alejkum on Пет 25 Мај 2012, 12:00 am

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Zain напиша:Selamun alejkum braca i sestri po islam i braca i sestri po humanost.Vo imeto na Allah semokniot i svemilosniot.
Blagodarnosta mu pripaga na Allah gospodarot na site svetovi
Jas sum Arif inaku student na Medicinski Fakultet vo na Drzavniot Univerzitet vo Tetovo.
Se nadevam deka ke pridonesam na forumov vo oblasta na davetot kako i razmenuvanje na mislenja i debatiranje na razlicni temi,pri toa se nadevam deka ke naucam se povece raboti od bracata i sestrite koi elhamdulillah imaat znaenje od dinot.
Ve la havle vela kuvete ila billa rahmetelil alemin.
Vesselamu alejkum ve rahmetulah ve berekatuhu

Алејкум Селам ве Рахметуллах ве Берекатуху!!!

Добре ни дојде во ова наше семејство. Чуствувајсе удобно, иншАллах ќе научиме од тебе а се надевам и Вие ќе науќите исто така од нас во врска со Исламот. Ехлен ве сехлен!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Selamun Alejkum Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

5Selamun Alejkum Empty Re: Selamun Alejkum on Пет 25 Мај 2012, 4:15 pm

Al-Ghuraba

Al-Ghuraba
Модератор
Модератор
Zain напиша:
Selamun alejkum braca i sestri po islam i braca i sestri po humanost.Vo imeto na Allah semokniot i svemilosniot.
Blagodarnosta mu pripaga na Allah gospodarot na site svetovi
Jas sum Arif inaku student na Medicinski Fakultet vo na Drzavniot Univerzitet vo Tetovo.
Se nadevam deka ke pridonesam na forumov vo oblasta na davetot kako i razmenuvanje na mislenja i debatiranje na razlicni temi,pri toa se nadevam deka ke naucam se povece raboti od bracata i sestrite koi elhamdulillah imaat znaenje od dinot.
Ve la havle vela kuvete ila billa rahmetelil alemin.
Vesselamu alejkum ve rahmetulah ve berekatuhu


Алејкум селам ве рахметуллахи ве берекатуху!!!


Добе ни дојде во Семејството на [You must be registered and logged in to see this link.] чуствувајте се удобно Wink Аллах да ве награди за вашето членство Wink

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот