Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Selam alejkum EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Selam alejkum EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Selam alejkum EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Selam alejkum EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Selam alejkum EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Selam alejkum EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Selam alejkum EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Selam alejkum EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Selam alejkum EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Selam alejkum EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Selam alejkum EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Selam alejkum EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Selam alejkum EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Selam alejkum EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Selam alejkum EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 6 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 6 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 
Haqq (253)
Selam alejkum Vote_lcapSelam alejkum Voting_barSelam alejkum Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Selam alejkum Empty Selam alejkum on Чет 03 Мај 2012, 8:09 pm

Bajram


Нови член
Нови член
Es Selam Alejkum We Rahmetulahi We Bereketuhu Jas sum Bajram Kazimovski. Imam 18 God. ziveev vo Makedonija Skopje-sutka i Sum Rom no sega Ziveam vo BElgija potocno Vilvorde.
Elhmadhililah koga bev vo Makedonija Mojot Iman ne beshe Tolku cvrst i Jak za ISlamot NO Elhmadhulilah Hvala Allahu Sto Kogo Saka ke Mu go Otvori srceto a kogo nesaka Ke go ostavi Vo zabluda Elhmadhililah toa e od mene i Milo Mi e sto sum Clen od ovaa Gruga Elhmadhilila sto poveke Allah da ne Zacvrsti vo ISlamot i Nasite Roditeli Brakja i sestri Allahume Amin Es Selam alejkum We Rahmetulahi we bereketuhu Selam alejkum 982190

2Selam alejkum Empty Re: Selam alejkum on Чет 03 Мај 2012, 8:41 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Bajram напиша:Es Selam Alejkum We Rahmetulahi We Bereketuhu Jas sum Bajram Kazimovski. Imam 18 God. ziveev vo Makedonija Skopje-sutka i Sum Rom no sega Ziveam vo BElgija potocno Vilvorde.
Elhmadhililah koga bev vo Makedonija Mojot Iman ne beshe Tolku cvrst i Jak za ISlamot NO Elhmadhulilah Hvala Allahu Sto Kogo Saka ke Mu go Otvori srceto a kogo nesaka Ke go ostavi Vo zabluda Elhmadhililah toa e od mene i Milo Mi e sto sum Clen od ovaa Gruga Elhmadhilila sto poveke Allah da ne Zacvrsti vo ISlamot i Nasite Roditeli Brakja i sestri Allahume Amin Es Selam alejkum We Rahmetulahi we bereketuhu Selam alejkum 982190

Алејкум Селам ве Рахметуллах ве Берекатуху Selam alejkum 201836

Добре ни дојде Ехлен ве Сехлен, чуствувајсе удобно. Се надевам дека ќе се окористиме од тебе, а се надевам дека и ти ќе се окористш од нас. Аллах да те награди.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Selam alejkum Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

3Selam alejkum Empty Re: Selam alejkum on Чет 03 Мај 2012, 10:41 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Bajram напиша:Es Selam Alejkum We Rahmetulahi We Bereketuhu Jas sum Bajram Kazimovski. Imam 18 God. ziveev vo Makedonija Skopje-sutka i Sum Rom no sega Ziveam vo BElgija potocno Vilvorde.
Elhmadhililah koga bev vo Makedonija Mojot Iman ne beshe Tolku cvrst i Jak za ISlamot NO Elhmadhulilah Hvala Allahu Sto Kogo Saka ke Mu go Otvori srceto a kogo nesaka Ke go ostavi Vo zabluda Elhmadhililah toa e od mene i Milo Mi e sto sum Clen od ovaa Gruga Elhmadhilila sto poveke Allah da ne Zacvrsti vo ISlamot i Nasite Roditeli Brakja i sestri Allahume Amin Es Selam alejkum We Rahmetulahi we bereketuhu Selam alejkum 982190

Алејкум Селам ,,Добре ни дојде чуствувајсе удобно и сенадевам дека че имаш долг и пријатен престој преполн со многу убави и поучни дебатии(постови)..

Ехлен ве СехленSelam alejkum 982190 Selam alejkum 982190 Selam alejkum 124401Последната промена е направена од LAUTKA на Пет 04 Мај 2012, 12:34 am. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

4Selam alejkum Empty Re: Selam alejkum on Чет 03 Мај 2012, 11:08 pm

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
Bajram напиша:Es Selam Alejkum We Rahmetulahi We Bereketuhu Jas sum Bajram Kazimovski. Imam 18 God. ziveev vo Makedonija Skopje-sutka i Sum Rom no sega Ziveam vo BElgija potocno Vilvorde.
Elhmadhililah koga bev vo Makedonija Mojot Iman ne beshe Tolku cvrst i Jak za ISlamot NO Elhmadhulilah Hvala Allahu Sto Kogo Saka ke Mu go Otvori srceto a kogo nesaka Ke go ostavi Vo zabluda Elhmadhililah toa e od mene i Milo Mi e sto sum Clen od ovaa Gruga Elhmadhilila sto poveke Allah da ne Zacvrsti vo ISlamot i Nasite Roditeli Brakja i sestri Allahume Amin Es Selam alejkum We Rahmetulahi we bereketuhu Selam alejkum 982190

Selam alejkum 957501

Добре ни дојде на [You must be registered and logged in to see this link.] Форум - Форум за „ЛаИллахаИллАллах„!

Осечајсе добро - додека имаш некои прашања, слободно поставиги - на пример за функциите на овој форум итк.!

БаракАллаху Феек за твоето членство!

Selam alejkum 201836


______________________________________________
لا إله إلا الله

„Исламот неможе да се прими - ма и да се одрекнува од ширкот - додека нема и не кажува непријателство кон неверниците и мушриците.„

[Мајмут ат-Таухид с. 19]

Selam alejkum Ahlusunnah3

http://www.ahlu-sunnah.org

5Selam alejkum Empty Re: Selam alejkum on Саб 05 Мај 2012, 11:19 am

Al-Ghuraba

Al-Ghuraba
Модератор
Модератор
Алејкум Селам ве рахметуллахи ве берекатуху брате Бајрам добренидојде во нашиов форум [You must be registered and logged in to see this link.] воедно ти посакувам добар успех и хаир во сите дискусии чуствувајте се удобно Аллах да ве награди за вашето членство иншх'Аллаху те'ала се надевам ќе имаме добра соработка Wink

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

6Selam alejkum Empty Re: Selam alejkum on Саб 05 Мај 2012, 12:05 pm

Келиметул-Хакк

Келиметул-Хакк
Талиб
Талиб
Bajram напиша:Es Selam Alejkum We Rahmetulahi We Bereketuhu Jas sum Bajram Kazimovski. Imam 18 God. ziveev vo Makedonija Skopje-sutka i Sum Rom no sega Ziveam vo BElgija potocno Vilvorde.
Elhmadhililah koga bev vo Makedonija Mojot Iman ne beshe Tolku cvrst i Jak za ISlamot NO Elhmadhulilah Hvala Allahu Sto Kogo Saka ke Mu go Otvori srceto a kogo nesaka Ke go ostavi Vo zabluda Elhmadhililah toa e od mene i Milo Mi e sto sum Clen od ovaa Gruga Elhmadhilila sto poveke Allah da ne Zacvrsti vo ISlamot i Nasite Roditeli Brakja i sestri Allahume Amin Es Selam alejkum We Rahmetulahi we bereketuhu Selam alejkum 982190Ve alejkumuselam ve rahmetullahi ve berekatehu!!!!

Ehlen Bajram tuka na ovoj forum!!

Se nadevam deka ke se okoristis.
Tuka ima kako AKIDETSKI RABOTI TAKA I FIKHSKI I SVE DRUGO za izucuvanje, na makedonski jazik ima sekako od sve.

I nie tuka ne gledame koj e ROM ili ALBANEC ili MAKEDONEC ili TORBES kaj nas se vrednuvaat lugeto spram verata i bogobojaznosta, ahlakot, znaenjeto znaci elementarni osobini a ne nacii.

7Selam alejkum Empty Re: Selam alejkum on Саб 05 Мај 2012, 9:31 pm

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Bajram напиша:Es Selam Alejkum We Rahmetulahi We Bereketuhu Jas sum Bajram Kazimovski. Imam 18 God. ziveev vo Makedonija Skopje-sutka i Sum Rom no sega Ziveam vo BElgija potocno Vilvorde.
Elhmadhililah koga bev vo Makedonija Mojot Iman ne beshe Tolku cvrst i Jak za ISlamot NO Elhmadhulilah Hvala Allahu Sto Kogo Saka ke Mu go Otvori srceto a kogo nesaka Ke go ostavi Vo zabluda Elhmadhililah toa e od mene i Milo Mi e sto sum Clen od ovaa Gruga Elhmadhilila sto poveke Allah da ne Zacvrsti vo ISlamot i Nasite Roditeli Brakja i sestri Allahume Amin Es Selam alejkum We Rahmetulahi we bereketuhu Selam alejkum 982190

Selam alejkum 420897

Ве Алејкумуселам ве рахметуллахи ве берекатуху. Добре ни дојде на форумов Ahlu_Sunnah Куран и Сунннет без филозофија и лични ставови каде што изобилува со хаир теми и ИншАллах во иднина да се окористиме и од твоите теми предлози и мислења. Селам.


______________________________________________Selam alejkum Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот