Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
omer el faruk EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
omer el faruk EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
omer el faruk EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
omer el faruk EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
omer el faruk EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
omer el faruk EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
omer el faruk EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
omer el faruk EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
omer el faruk EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
omer el faruk EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
omer el faruk EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
omer el faruk EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
omer el faruk EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
omer el faruk EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
omer el faruk EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 
Muwehhid (937)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 
Monoteizam (343)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 
muharem fazli (323)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 
Haqq (253)
omer el faruk Vote_lcapomer el faruk Voting_baromer el faruk Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1omer el faruk Empty omer el faruk on Сре 22 Сеп 2010, 5:02 pm

omer el faruk


Нови член
Нови член
omer el faruk 201836 села аелјкум нека е до сите брача и сестри ,Алллах џ.ш хаир Иншаллах во нашите дебати и разбрање omer el faruk 201836

2omer el faruk Empty Re: omer el faruk on Сре 22 Сеп 2010, 5:19 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
omer el faruk напиша: omer el faruk 201836 села аелјкум нека е до сите брача и сестри ,Алллах џ.ш хаир Иншаллах во нашите дебати и разбрање omer el faruk 201836
omer el faruk 201836 алелејкум сеам добре ни дојде во во нашава
дружина ,чуствувајсе приатно и иншаллах да се
окористиш ити од нас и мие од тебе,,


повели отвориси тема и дискусиа?


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

3omer el faruk Empty Re: omer el faruk on Сре 22 Сеп 2010, 7:05 pm

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
omer el faruk напиша: omer el faruk 201836...


omer el faruk 957501
[wow]- Àhlan wa Sahlán -[/wow]omer el faruk 124401
Dobre dojde vo Ahlu Sunnah Forum Makedonija i fala za tvoeto Uchlenuvanje.
Allah subahanahu wa Tealá da te Nagrad
omer el faruk 982190


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

omer el faruk Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот