Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Selamun Alejkum EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Selamun Alejkum EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Selamun Alejkum EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Selamun Alejkum EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Selamun Alejkum EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Selamun Alejkum EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Selamun Alejkum EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Selamun Alejkum EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Selamun Alejkum EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Selamun Alejkum EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Selamun Alejkum EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Selamun Alejkum EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Selamun Alejkum EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Selamun Alejkum EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Selamun Alejkum EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 6 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 6 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 
Haqq (253)
Selamun Alejkum Vote_lcapSelamun Alejkum Voting_barSelamun Alejkum Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Selamun Alejkum Empty Selamun Alejkum on Вто 03 Апр 2012, 4:09 pm

Ikab


Нови член
Нови член
Selamun Alejkum na site braca i eventualno sestri na ovoj forum.Iskreno se nadevam deka vo imeto na Allah ubavo ke se druzime ke diskutirame ke se konsultirame za sekakvi prasanja vo odnos na nasata prekrasna vera Islam.

2Selamun Alejkum Empty Re: Selamun Alejkum on Вто 03 Апр 2012, 4:26 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Ikab напиша:Selamun Alejkum na site braca i eventualno sestri na ovoj forum.Iskreno se nadevam deka vo imeto na Allah ubavo ke se druzime ke diskutirame ke se konsultirame za sekakvi prasanja vo odnos na nasata prekrasna vera Islam.

Selamun Alejkum 913592
Ве Алејкум Селам!

Добре ни дојде брате/сестр [You must be registered and logged in to see this link.] добре ни дојде на овој Исламски даветски форум. Ехлен ве Сехлен. ИншАллах се надеваме дека ке се окористиме од вашето знаење за Ислам. А се надеваме дека и вие ке се окористите од нашите теми кој ги даваме единствено да се окористиме и да стекнеме што повеќе знаење за Аллаховата вера, ислам


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Selamun Alejkum Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

3Selamun Alejkum Empty Re: Selamun Alejkum on Вто 03 Апр 2012, 4:51 pm

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
Ikab напиша:Selamun Alejkum na site braca i eventualno sestri na ovoj forum.Iskreno se nadevam deka vo imeto na Allah ubavo ke se druzime ke diskutirame ke se konsultirame za sekakvi prasanja vo odnos na nasata prekrasna vera Islam.

Selamun Alejkum 913592

Добре ни дојде на [You must be registered and logged in to see this link.] Форум.

Аллах субаханаху ва теала да те награди за твоето членство - и иншАллаху теала ке станеш чесен дел од нашиов форум.

Ти поскуваме пријатен престој за фисабИллах!

Selamun Alejkum 201836


______________________________________________
لا إله إلا الله

„Исламот неможе да се прими - ма и да се одрекнува од ширкот - додека нема и не кажува непријателство кон неверниците и мушриците.„

[Мајмут ат-Таухид с. 19]

Selamun Alejkum Ahlusunnah3

http://www.ahlu-sunnah.org

4Selamun Alejkum Empty Re: Selamun Alejkum on Вто 03 Апр 2012, 6:59 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Ikab напиша:Selamun Alejkum na site braca i eventualno sestri na ovoj forum.Iskreno se nadevam deka vo imeto na Allah ubavo ke se druzime ke diskutirame ke se konsultirame za sekakvi prasanja vo odnos na nasata prekrasna vera Islam.

Алејкум селам Добре ни дојде меџу нас,како што спомна Иншаллах да имаме хаирли дебатии ,да се подучуваме измеџу себе да разјануваме на најубаф можен начин...

Добре дојде и чуствувајсе удобноо....

Селам Алејкум


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

5Selamun Alejkum Empty Re: Selamun Alejkum on Чет 05 Апр 2012, 6:06 pm

Al-Ghuraba

Al-Ghuraba
Модератор
Модератор
Алејкум Селам ве рахметуллахи ве берекатуху! Добре ни дојде брате Икаб Wink

https://www.facebook.com/pages/Ahlu-Sunnah-Media/161598790616171

6Selamun Alejkum Empty Re: Selamun Alejkum on Чет 05 Апр 2012, 9:35 pm

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Ikab напиша:Selamun Alejkum na site braca i eventualno sestri na ovoj forum.Iskreno se nadevam deka vo imeto na Allah ubavo ke se druzime ke diskutirame ke se konsultirame za sekakvi prasanja vo odnos na nasata prekrasna vera Islam.

Алејкум селам добре дојде на овој форум [You must be registered and logged in to see this link.] твоето свето на вистината.. чуствивај се како домаWink


______________________________________________Selamun Alejkum Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот