Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Што те советувам! EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Што те советувам! EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Што те советувам! EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Што те советувам! EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Што те советувам! EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Што те советувам! EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Што те советувам! EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Што те советувам! EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Што те советувам! EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Што те советувам! EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Што те советувам! EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Што те советувам! EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Што те советувам! EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Што те советувам! EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Што те советувам! EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 6 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 6 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 
Haqq (253)
Што те советувам! Vote_lcapШто те советувам! Voting_barШто те советувам! Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Што те советувам! Empty Re: Што те советувам! on Чет 10 Ное 2011, 11:40 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Те советувам да го учиш и сту­дираш тевхи­дот (чистиот исламски монотеизам – едно­штвото на Аллах) и да читаш книги за те­вхи­дот, би­дејќи тие ќе ти ја разјаснат вистинита за те­вхи­дот со кој Аллах го испратил Својот пра­те­ник Мухаммед, ...алејхис-селам.

Научи ја и ви­стината за ширкот, кој што Аллах го за­бранил и ни објавил дека нема да му про­сти на оној кој што не се покајал и умрел пра­кти­ку­вајќи го го­лемиот ширк, и џе­ннетот нема до­ста­пен да му го стори, и сите негови дела ќе бидат без­вре­дни, а со цел да се сочуваш од тоа да починиш ширк, како и да се сочуваш од неговите катастрофални после­дици.

Мно­гу ва­жна работа е да се знае ви­сти­на­та за те­вхи­дот, со кој Аллах го испра­тил Сво­јот пратеник и со чиешто знаење и пра­кти­кување чо­ве­кот може да се на­рече мусли­ман, а во спро­тивно, без знаење и практикува­ње на истиот, човекот не може да се нарече мусли­ман.

А нашата последна дова е:
Благодарноста Му припаѓа на Аллах, џелле ша’нуху ве џелле џелалуху!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Што те советувам! Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот