Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 4 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 4 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 
Haqq (253)
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_lcapСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Voting_barСелам Алејкум-AZNATAR BEKIR Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Пон 31 Окт 2011, 2:34 pm

AZNATAR BEKIR


Нови член
Нови член
ES_SELAMUN ALEJKUM VE RAHMETULAHI VE BEREKATU HU VE MAHFIRU HU

SAKAM DA VISE PRESTAVAM SO NAJ KRATKI CRTI

ZNACI VAKA JASUM AZNATAR BEKIR OD R MAKEDONIJA POTOCNO ZIVEAM VO SRCETO NA MAKEDONIJA SKOPIE RODEN SUM 11.2.1989 GODINA

SKOLO: DA IMAM ZAVRSENO KAKO I SEKOJ COVEN AKO NE BAR SREDNO NO IMAM OSNOVNO NO BEV 2006 GODINA VO MEDRESETO AKO VI TEKNUVA DENIS FENERI TAKA SE VIKALO SKOLOTO TOETST MEDRESETO NO NE BEV MNOGU VREME PORADI EKONOMSKI.

TOA E SE OD BRATOT VI POSAKUVAM SE NAJDOBRO I DOBRA SORABOTKA SO BRAKA I SESTRI MUSLIMANKI PRIPADNICI NA VERATA

SELAMUN ALEJKUM

2Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Пон 31 Окт 2011, 3:50 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
AZNATAR BEKIR напиша:ES_SELAMUN ALEJKUM VE RAHMETULAHI VE BEREKATU HU VE MAHFIRU HU

SAKAM DA VISE PRESTAVAM SO NAJ KRATKI CRTI

ZNACI VAKA JASUM AZNATAR BEKIR OD R MAKEDONIJA POTOCNO ZIVEAM VO SRCETO NA MAKEDONIJA SKOPIE RODEN SUM 11.2.1989 GODINA

SKOLO: DA IMAM ZAVRSENO KAKO I SEKOJ COVEN AKO NE BAR SREDNO NO IMAM OSNOVNO NO BEV 2006 GODINA VO MEDRESETO AKO VI TEKNUVA DENIS FENERI TAKA SE VIKALO SKOLOTO TOETST MEDRESETO NO NE BEV MNOGU VREME PORADI EKONOMSKI.

TOA E SE OD BRATOT VI POSAKUVAM SE NAJDOBRO I DOBRA SORABOTKA SO BRAKA I SESTRI MUSLIMANKI PRIPADNICI NA VERATA

SELAMUN ALEJKUM

Ве Алејкум селам ве рахметуАллах ве Берекатуху!!!

Добре ни дојде во ова семејство.

ИншАллах ке се окористиш од нашиот труд, а се надевам дека и вие ке ни окористите од вашето знаење.

Ехлен ве Сехлен.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

3Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Пон 31 Окт 2011, 5:55 pm

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR 957501

Добре ни дојде на форум. иншАллах сите заедно да се окористиме од нашите коментари.

Напиша, дека си бил на медреса / каква медреса мислиш?


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

4Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Пон 31 Окт 2011, 8:01 pm

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
wa alaykum salam wa rahmatullahi wa barakatuhui dobre dojde na ahlu-sunnah. Forum.wa alaykum salam wr wb


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

5Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Пон 31 Окт 2011, 10:59 pm

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
AZNATAR BEKIR напиша:ES_SELAMUN ALEJKUM VE RAHMETULAHI VE BEREKATU HU VE MAHFIRU HU

SAKAM DA VISE PRESTAVAM SO NAJ KRATKI CRTI

ZNACI VAKA JASUM AZNATAR BEKIR OD R MAKEDONIJA POTOCNO ZIVEAM VO SRCETO NA MAKEDONIJA SKOPIE RODEN SUM 11.2.1989 GODINA

SKOLO: DA IMAM ZAVRSENO KAKO I SEKOJ COVEN AKO NE BAR SREDNO NO IMAM OSNOVNO NO BEV 2006 GODINA VO MEDRESETO AKO VI TEKNUVA DENIS FENERI TAKA SE VIKALO SKOLOTO TOETST MEDRESETO NO NE BEV MNOGU VREME PORADI EKONOMSKI.

TOA E SE OD BRATOT VI POSAKUVAM SE NAJDOBRO I DOBRA SORABOTKA SO BRAKA I SESTRI MUSLIMANKI PRIPADNICI NA VERATA

SELAMUN ALEJKUM

Smile Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR 201836

Ве алејкуму селам ве рахметуллахи ве берекатуху. Првиот чекор си го сторил со твојот прв пост на овие страници а понатаму ти пожелувам што повеќе активност и соработка на овој форум, и да бидеш поактивен во придонесот за поголема атрактивност на овие хаирли страници. Селам.


______________________________________________Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

6Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Вто 01 Ное 2011, 4:29 pm

AZNATAR BEKIR


Нови член
Нови член
pa medreseto vo Stip za odza

7Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Сре 02 Ное 2011, 10:56 am

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
AZNATAR BEKIR напиша:ES_SELAMUN ALEJKUM VE RAHMETULAHI VE BEREKATU HU VE MAHFIRU HU

SAKAM DA VISE PRESTAVAM SO NAJ KRATKI CRTI

ZNACI VAKA JASUM AZNATAR BEKIR OD R MAKEDONIJA POTOCNO ZIVEAM VO SRCETO NA MAKEDONIJA SKOPIE RODEN SUM 11.2.1989 GODINA

SKOLO: DA IMAM ZAVRSENO KAKO I SEKOJ COVEN AKO NE BAR SREDNO NO IMAM OSNOVNO NO BEV 2006 GODINA VO MEDRESETO AKO VI TEKNUVA DENIS FENERI TAKA SE VIKALO SKOLOTO TOETST MEDRESETO NO NE BEV MNOGU VREME PORADI EKONOMSKI.

TOA E SE OD BRATOT VI POSAKUVAM SE NAJDOBRO I DOBRA SORABOTKA SO BRAKA I SESTRI MUSLIMANKI PRIPADNICI NA VERATA

SELAMUN ALEJKUM

Alejkum Selam,,i dobre ni dojde medzu nas ,,ces i zadovolstvo ni prestavuva da spodelis ,znaenjeto i naukata sto steja steknale vo medrese ,i ako medreseto e versko obrazovna institucija na osnovnite nacela i principi na ovaa ciita vera od site somnezi i vrednosti,,,


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

8Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Сре 02 Ное 2011, 11:01 am

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
AZNATAR BEKIR напиша:pa medreseto vo Stip za odza

Masalla,,,A odza ni si ,, ili uste se skoluvas,,,kako ponivaS so Profesorot ,,Pajazittt,,ako imas problem za ocenki kazii!!!!!! Smile Smile


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

9Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Чет 03 Ное 2011, 8:50 pm

AZNATAR BEKIR


Нови член
Нови член
ne ne ucam veke noo mnogu golem kejf imam walahi vi kasuvam vo imeto na allah duri koga ko pisuvam ova srceto mo place vnatresno no nemam dovolno finaciski no da mi se pruzi sanca bi otisol pak No nemam finaciski ali mi place dusata zosto nesum go zavrsil skoloto no insallah

10Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Чет 03 Ное 2011, 9:31 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
AZNATAR BEKIR напиша:ne ne ucam veke noo mnogu golem kejf imam walahi vi kasuvam vo imeto na allah duri koga ko pisuvam ova srceto mo place vnatresno no nemam dovolno finaciski no da mi se pruzi sanca bi otisol pak No nemam finaciski ali mi place dusata zosto nesum go zavrsil skoloto no insallah
Moj mili brate inshaALLAH so ALLAHOVA pomoš ALLAH da ni olesni site da ja izučuvame ova vistina. InshALLAH ALLAH da ti dade možnost da ja izucuvash shto poveke ova ALLAHOVA VERA.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

11Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Чет 03 Ное 2011, 11:00 pm

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
AZNATAR BEKIR напиша:ne ne ucam veke noo mnogu golem kejf imam walahi vi kasuvam vo imeto na allah duri koga ko pisuvam ova srceto mo place vnatresno no nemam dovolno finaciski no da mi se pruzi sanca bi otisol pak No nemam finaciski ali mi place dusata zosto nesum go zavrsil skoloto no insallah

Akhy - toa e Khair - potrudise da slusash Dersovie, da chitash verodostojni Knigi, od Ludzhe, koi sto zboruvaat so Dokazi vrz. Kuran i Sunnet - inshAllah, so toj nachin, tvoeto znaenje ke go zgolemish!

Nemoj da mislish, deka nekoj, koj sto im znaenje, MORA DA IMA UCHENO kako Odzha ili slichno - naj golemite Alimi, na ovoj Din se onie, koi sto studirale sami, so Knigi od nashite Omileni Klasichni Almi!

InshAllah, ke imame moguchnost da uchime od tebe tuka vo ovoj Forum, no se nadevam, deka i ti ke zemish golema pouka od vo ovoj Forum! InshAllahu Tealá!

Okrenija sega Glavata tvoja, i gledaj napred - A Allah subahanahu wa Tealá ni e dovolen kako zashtitnik za nashata Idnina! Alhamdulillah!

Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR 201836


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

12Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Пет 04 Ное 2011, 12:41 am

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Драги мили брте AZNATAR BEKIR како што спомна и братот не е битно дали одиш за Оџа и ке земаш мислење од професорите. Туку најубавото е кога ние самите ке земаме пред нас Литература и ке анализираме и учиме. кога самите ке правиме анализи на нашите потреби. Затоа кај нас незнам колку и се квалитетни Професорите кој предаваат во Медресијата. Зато како мој Брат по вера ти давам мој насихат-совет за да не го заставиш твоето учење за овој дин Многу често читај во твојот дом, илсамска литература од исправните Алими од Ехлу Суннех вел Џемаа. Доколку немаш толку литература земај читај Куран доколку си во можност со превод и размислувај на Аллаховите зборови. исто почесто учи Хадиси од Мухаммед с.а.в.с. за да ги ставиш во Пракса. Читај на Интернет земи некој податок доколку ти е потребен и од Тука од форум, не е никаков проблем. Затоа мој брате сакам да кажам ако немаш можност да одиш каде тие е мерак Земај учи ова што ти го давам како мој насихат како мој совет па верувајме кога ке се придружиш кога ке ги земиш на прво место овие работи во твоето учење не ти е потребно ништо друго. А се надевам дека ке ме сватиш позитивно и ке го прифатиш мојот совет. Овој совет треба сите да си го практикуваме во нашиот живот. Затоа Придржувањето на Куран и Суннет е правото придржување на вистината.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

13Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Пет 04 Ное 2011, 2:44 pm

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
AZNATAR BEKIR напиша:ne ne ucam veke noo mnogu golem kejf imam walahi vi kasuvam vo imeto na allah duri koga ko pisuvam ova srceto mo place vnatresno no nemam dovolno finaciski no da mi se pruzi sanca bi otisol pak No nemam finaciski ali mi place dusata zosto nesum go zavrsil skoloto no insallah

Selam Alejkum ,,

Kolku vreme bese vo Medrezeto vo Stip,,zarem ne si slusnal deka tamo postoi pomos i stependiranje na ucenici,,aj prvata prilika ce go prasam profesorof za stependiranjeto ,kako odi taa rabota,,ako navisti si vreden ucenik,i drugo ne zali mnogu za Medrezata zosto poznato e kakva islamska nauka i programa ima tamo ,no nejse sakam da tikazam ima nacin dago prodolzis skoluvanjeto dokolku si soliden ucenikk..


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

14Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Саб 05 Ное 2011, 10:20 am

AZNATAR BEKIR


Нови член
Нови член
selamun alejkum

15Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR Empty Re: Селам Алејкум-AZNATAR BEKIR on Саб 05 Ное 2011, 10:25 am

AZNATAR BEKIR


Нови член
Нови член
SEMAMUN ALEJKUM DOBRO BRAT PRASUAJTEGO KAZI DALI GO ZNAES AZNATAR BEKIR I KETI KAZUVAT KOJ SUM BIL JAS DALI DOBAR ILI NE INSALLAH BRATE KE OCEKUVAM

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот