Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Селам Алејкум EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Селам Алејкум EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Селам Алејкум EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Селам Алејкум EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Селам Алејкум EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Селам Алејкум EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Селам Алејкум EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Селам Алејкум EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Селам Алејкум EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Селам Алејкум EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Селам Алејкум EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Селам Алејкум EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Селам Алејкум EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Селам Алејкум EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Селам Алејкум EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 4 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 4 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 
Haqq (253)
Селам Алејкум Vote_lcapСелам Алејкум Voting_barСелам Алејкум Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Селам Алејкум Empty Селам Алејкум on Пон 24 Окт 2011, 6:30 pm

solider of allah


Нови член
Нови член
Селам алејкум.

Чест и задоволство ми е да бидам дел од вашиот преубав Форум.

Аллах џ.ш.
да ве награди за васиот труд и се надевам дека ќе научам повеце за Исламмот со вас.

2Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Пон 24 Окт 2011, 6:55 pm

Haqq

Haqq
Администратор
Администратор
solider of allah напиша:Селам алејкум.

Чест и задоволство ми е да бидам дел од вашиот преубав Форум.

Аллах џ.ш.
да ве награди за васиот труд и се надевам дека ќе научам повеце за Исламмот со вас.

Селам Алејкум 913592

Добре ни дојде на [You must be registered and logged in to see this link.] Форум.

Аллах да не упати на сите и да ни ги зближи заедно срцата! Чуствувајсе слобдоно и добро!

Селам Алејкум 201836

http://www.ahlu-sunnah.org

3Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Пон 24 Окт 2011, 7:04 pm

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
solider of allah напиша:Селам алејкум.

Чест и задоволство ми е да бидам дел од вашиот преубав Форум.

Аллах џ.ш.
да ве награди за васиот труд и се надевам дека ќе научам повеце за Исламмот со вас.

Селам Алејкум 420897 Very Happy

Ве Алејкумуселам ве рахметуллахи ве берекатуху. Добре ни дојде на форумов каде што изобилува со хаир теми и ИншАллах во иднина да се окористиме и од твоите теми предлози и мислења. Селам.


______________________________________________Селам Алејкум Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

4Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Пон 24 Окт 2011, 8:08 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
solider of allah напиша:Селам алејкум.

Чест и задоволство ми е да бидам дел од вашиот преубав Форум.

Аллах џ.ш.
да ве награди за васиот труд и се надевам дека ќе научам повеце за Исламмот со вас.

Селам Алејкум 913592

Ехлен ве Сехлен

Добре ни дојде во ова наше прекрасно семејство, во овој топал дом.

ИншАллах ке се окористиме и од тебе а се надевам дека и ти иншАллах ке бидеш окористен од нашиот труд кој го вложуваме единствено во името на Аллах џ.ш.

Со почит:

Тимот: Ахлу-Суннах!!!Последната промена е направена од Muaz ibn Abdurahman на Пон 24 Окт 2011, 10:57 pm. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Селам Алејкум Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

5Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Пон 24 Окт 2011, 10:52 pm

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
solider of allah напиша:Селам алејкум.

Чест и задоволство ми е да бидам дел од вашиот преубав Форум.

Аллах џ.ш.
да ве награди за васиот труд и се надевам дека ќе научам повеце за Исламмот со вас.

Wa aleykum salam

Àhlan wa Sáhlan - dobre ni dojde!

Salamu aleykum


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Селам Алејкум Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

6Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Вто 25 Окт 2011, 2:33 pm

solider of allah


Нови член
Нови член
Ви благодарам на срдечниот пречек Аллах џ.ш. даве награди за убавиот ахлах на васето однесуванје.

Јас сум нов во Исламов и би сакал да научам нешто повече за соворшената Аллахова вера.

Селам алејкум.

7Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Вто 25 Окт 2011, 3:21 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
solider of allah напиша:Ви благодарам на срдечниот пречек Аллах џ.ш. даве награди за убавиот ахлах на васето однесуванје.

Јас сум нов во Исламов и би сакал да научам нешто повече за соворшената Аллахова вера.

Селам алејкум.

МашАллах мило ми е како што кажа и самиот дека си нов во ислам тоа би требало да значи дека си го прифатил Исламот како твоја вера, дали ова е вака или грешам.

иншАллах мој мили брате има што да се научи и се надевам дека сите заедно ке се учиме и подучуваме.

Аллах да не упати на вистината.


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
Селам Алејкум Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

8Селам Алејкум Empty Re: Селам Алејкум on Вто 25 Окт 2011, 3:37 pm

solider of allah


Нови член
Нови член
ИншАллах да се научам , да бидам верник како вас свите. Smile

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот