Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
Dzemal - Мkd EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
Dzemal - Мkd EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
Dzemal - Мkd EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
Dzemal - Мkd EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
Dzemal - Мkd EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
Dzemal - Мkd EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
Dzemal - Мkd EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
Dzemal - Мkd EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
Dzemal - Мkd EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
Dzemal - Мkd EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
Dzemal - Мkd EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
Dzemal - Мkd EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
Dzemal - Мkd EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
Dzemal - Мkd EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
Dzemal - Мkd EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 4 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 4 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 
Muwehhid (937)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 
Monoteizam (343)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 
muharem fazli (323)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 
Haqq (253)
Dzemal - Мkd Vote_lcapDzemal - Мkd Voting_barDzemal - Мkd Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Dzemal - Мkd Empty Dzemal - Мkd on Сре 22 Сеп 2010, 11:54 am

Dzemal

Dzemal
Брат
Брат
Dzemal - Мkd 201836
Селаму алејкум ве рахметуллахи ве берекатуху

Dzemal - Мkd 820124
Бисмиллах


Ај едно Големо добредојде до сите нови/стари членови браќа и сестри, и добровенајдов!
Му благодарам на Возвишениот Аллах покрај сите многубројни благодати, и ова што ни овозможува на ваквов начин да го шириме Неговиот збор, Неговата вера, се надевам онака вистински како што успешно ја пренесеол Неговиот миленик Претеникот Мухаммед, Dzemal - Мkd 132318 саллаллаху алејхи ве селлем, и таква да ја изучуваме, прифатиме и спроведеме во нашите животи без никакви примеси на додавања или одземања од неа, бидејќи Аллах, џ.ш., неа веќе ја усовршил и заокружил кога рекол во Својата Книга: „..Сега верата ваша ви ја усовршив и благодетта Своја кон вас ја потполнив и задоволен сум исламот да биде вашата вера..“(Сура Маиде, 3)

И знајте дека тоа е единствениот начин човекот да успее како на овој така и на идниот свет,иншАллах да се очисти и излезе чист пред Него на Ахирет,бидејќи Тој Возвишениот е чист, Џеннетот е чист и никого таму нема да прими освен чистиот, Аллах, Субханеху ве теала, да нè упати, зајакне да успееме уште на овој свет да знаеме да се очистиме, бидејќи и ако сме Џеннетлии, иншАллах, а не успееме целосно да се очистиме тука, чистењето ќе продолжи со оган (Аллах да не сочува) пред да влезе таквиот во Џенет, како што спомнав Џенетот е чист и Аллах нема да стави никој во него освен чистиот како неиспишан бел лист без трошка валканост.

Аллах да даде берикет овој форум да се кажува само вистината, да биде пример и поука за секој разумен било тој нов или стар во верата, да ни даде искреност, сила и сабр за таква правилна и да ја примениме во нашите животи! Амин.


Ве алејкум селам ве рахметуллахи ве берекатуху

Dzemal - Мkd 521169Последната промена е направена од Dzemal на Чет 23 Сеп 2010, 10:18 am. Мислењето е променето 1 пати

2Dzemal - Мkd Empty Re: Dzemal - Мkd on Сре 22 Сеп 2010, 12:27 pm

Abu Al-Amin

Abu Al-Amin
Брат
Брат
Dzemal напиша: Dzemal - Мkd 201836
Селаму алејкум ве рахметуллахи ве берекатуху...

Allahu Akbar!!!

Dzemal - Мkd 957501

Dobre ni dojde na Ahlu Sunnah Forum islamski.dialog.tv
Allah subahanahu wa Tealá da te nagradi za tvoeto Uchestvuvanje i Namerata, koja sto ja imash so istoto.
Dzemal - Мkd 982190

Namerata na ovoj Forum e vistina, Ukinuvanje na site lazhni izjavi i vidovi za Islamot. Ne smee da ostaveme, Zastavata na Laillaha IllAllah da se Unishti!
Dzemal - Мkd 36597 ke mozheme od tebe i drugi Chlenovi mnogu da Uchime.

Dzemal - Мkd 217814
Dzemal - Мkd 201836


______________________________________________
Upatuvanjeto nema da se stinge bez znaenje a praviot Pat
ne bez strpljenje!
Majmoo-ul-Fataawaa , 10/40 - Sheikh-ul
Islam ibn Taymiyah

Dzemal - Мkd Ahlusunnahkopf
http://www.ahlu-sunnah.org

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот