Ес селаму алејкум ве рахметуАллах ве Берекетуху и добре дојдовте на www.ahlu-sunnah.org.

За да се окористите од сите функции на форум, ве молиме да се регистрирате или со вашето корисничко име логирате.

Latest topics
» Alisan
muharem fazli EmptyСре 11 Апр 2018, 6:03 pm by Alisan

» Намазот не е исправен (валиден) зад оној кој што ги оправдува..
muharem fazli EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:40 am by muwehid

» Салават на Пратеникот Мухаммед (а.с.)
muharem fazli EmptyСаб 18 Јун 2016, 4:18 am by muwehid

» Менсур ал-Салими- "Спомнувајте Ме а и Јас ќе ве спомнувам (Ел-Бекара, 152)"
muharem fazli EmptyПон 13 Јун 2016, 9:32 pm by Muwehhid

» Кога ќе сватеме???
muharem fazli EmptyНед 12 Јун 2016, 9:34 pm by Muwehhid

» Ја сменија верата, но ја нарекуваат "ислам"
muharem fazli EmptyСаб 11 Јун 2016, 8:51 pm by Muwehhid

» Дали е дозволено мевлуд?
muharem fazli EmptyСре 27 Апр 2016, 11:09 am by Abu Al-Amin

» Шејх Сулејман ибн Насир ел-Улван за техакум
muharem fazli EmptyВто 08 Мар 2016, 12:26 am by Haqq

» Бајрам
muharem fazli EmptyНед 06 Мар 2016, 2:36 pm by Haqq

» Реката на трпението и нејзините притоки
muharem fazli EmptyПет 04 Мар 2016, 7:48 pm by hidzab

» Pozdrav
muharem fazli EmptyПон 15 Фед 2016, 11:52 pm by Abu Al-Amin

»  шейха доктора / Тарик гураб: Вопросы и ответы о колдовстве и лечения
muharem fazli EmptyНед 14 Фед 2016, 7:30 pm by nourna

» abdul fetah
muharem fazli EmptyСре 03 Фед 2016, 12:02 am by Abu Al-Amin

» Хадиси на Мухаммед а.с
muharem fazli EmptyСре 06 Јан 2016, 7:16 pm by medi

» Аллах нас ни е потребен
muharem fazli EmptyСре 02 Дек 2015, 7:26 pm by Muwehhid

Кој е он-лајн?
Севкупно има 5 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 5 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 321 во Нед 09 Апр 2017, 12:13 am
Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Top posters
Muaz al Islam (1690)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 
LAUTKA (1011)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 
Muwehhid (937)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 
Келиметул-Хакк (594)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 
Muslima4Islam (589)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 
Abu Al-Amin (479)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 
Al-Ghuraba (360)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 
Monoteizam (343)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 
muharem fazli (323)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 
Haqq (253)
muharem fazli Vote_lcapmuharem fazli Voting_barmuharem fazli Vote_rcap 

Statistics
Постојат b>1267 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Seit

Нашите членови се испратиле точно 8261 мислења in 2387 subjects

You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1muharem fazli Empty muharem fazli on Сре 17 Aвг 2011, 12:21 pm

muharem fazli


Талиб
Талиб


Es-selamu alejkum ue rahmetullahi ue berekatuhu

Roden sum vo Belgrad.Od svojata 1o-to godisna vozrast preselen sum vo Ohrid kade sto i zavrsiv sredna tehnicka skola.
Posle zavrsuvanjeto na JNA-,zaminav vo Germanija kade sto i rabotev
vo Daimler Benz-vo Stutgart (Eslingen).
Kako emigrant-1970 godina zaminav za Australia preku Austria.
Sto se odnesuva do praktikuvanje na verata,elhamdulil-lah,vo nea sum veke polni 19 godini.
Toa bese nakratko mojata biografija.

Neka e Allahov milost do site sakani i postovani braka i sestri na administracijata.
Eselamu alejkum ue rahmetullah!
Muharem ibn Shaban ibn Fazli.
Melbourne - Australia.

2muharem fazli Empty Re: muharem fazli on Сре 17 Aвг 2011, 4:44 pm

Muslima4Islam

Muslima4Islam
Модераторка
Модераторка
muharem fazli 913592 Brat,na vistina imash prekrasno Znaenje. So Radost gi citam tvojve Tekstovi. Allah da te nagradi za tvojot Trud, mashaAllah wa alhamdulillah. ahlan wa sahlan na Forumov und herzlich Willkommen von mir.Wenn du erlaubst, kopiere ich einige Themen von dir für bestimmte Zwecke.Последната промена е направена од Muslima4Islam на Сре 17 Aвг 2011, 4:51 pm. Мислењето е променето 1 пати


______________________________________________
Najgolema Sekiracija vo Denot treba da ni bide Ibadetot!!!

3muharem fazli Empty Re: muharem fazli on Сре 17 Aвг 2011, 4:46 pm

Muaz al Islam

Muaz al Islam
Модератор
Модератор
Ехлен ве сехлен и од мене мој Брате.

Аллах да те награди со Џеннет иншАллах за твојот труд за твјата Активност.

Те сакам во името на Аллах како мој брат по вера.

Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!!


______________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]


Задоволен сум Аллах субханеху ве те’ала, да ми биде мој Господар, Мухаммед, саллАллаху алејхи ве селлем, мој Пратеник, Исламот да ми биде моја вера, Куранот да ми биде мој Устав, Џихадот да ми биде мој Пат и Смрта на Аллаховиот пат да ми биде моја најсакана желба.
muharem fazli Allah_imena
http://www.ahlu-sunnah.org

4muharem fazli Empty Re: muharem fazli on Чет 18 Aвг 2011, 1:32 am

LAUTKA

LAUTKA
Модератор
Модератор
Ехлен ве сехлен и од мене мој Брате.

Аллах да те награди со Џеннет иншАллах за твојот труд за твјата Активност.Еселамун Алејкум ве РахметуАллах ве Берекатуху!!!!


______________________________________________
Аллаховата вера е - Исламот, навистина! Оние со дадената им Книга се разединија токму тогаш кога им дојде знаење. Беа еднинадруги себични. А оној кој не ги признава ајетите Аллахови... па, Аллах е Брз Пресметувач, навистина!

5muharem fazli Empty Re: muharem fazli on Пон 22 Aвг 2011, 4:21 pm

Muwehhid

Muwehhid
Модератор
Модератор
Алејку селам добре ни дојде имај пријатен претстој со: [You must be registered and logged in to see this link.]


______________________________________________muharem fazli Dasdad


О верници, плашете се од Аллах и зборувајте само вистина! Он ќе ви ги поправи делата ваши и Он ќе ви ги прости гревовите ваши. А оној кој е послушен и на Аллах и на пратеникот Негов... тој ќе однесе, секако, победа голема! 

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот